Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

KAM V LITOMĚŘICÍCH A OKOLÍ O VÍKENDU 10. – 11. ŘÍJNA

DRUHÁ ŘÍJNOVÁ SOBOTA nabídne hned několik možností kulturního i sportovního vyžití.

Den otevřených dveří v Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích
Den otevřených dveří Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích zve návštěvníky na společnou snídani, prohlídku prostor hospice, představení nového benefičního kalendáře i mši svatou za zemřelé. Pro děti jsou připraveny soutěže, skákací hrad a výtvarná dílna. Těšit se můžete také na Sváťovo dividlo, Áda Škarda band a na mnoho dalšího.
Více informací spolu s plakátem naleznete ZDE.

Máchův běh
V sobotu se poběží oblíbený Máchův běh, kterého se mohou zúčastnit běžci všech věkových kategorií. Šatna a občerstvení jsou zajištěny v prostorách restaurace Legenda na vrcholku Mostné hory. Startovné činí 50 Kč pro dospělé, pro ostatní pak 20 Kč. Pro nejlepší tři běžce jsou v každé kategorii připraveny diplomy a věcné dary, pro všechny děti sladkosti. Propozici naleznete ZDE.

Závody s přilbou na čemkoli, co má kolečka
Na Střeleckém ostrově v Litoměřicích se v sobotu od 15:00 uskuteční Závody s přilbou na čemkoli, co má kolečka, které slibují odpoledne plné zábavy. Na programu jsou nejen závody, ale také ukázka psovodů, soutěže, hry, lanové překážky, uzlování, aj. Od 19: 00 se v Letním kině promítá film pro celou rodinu. Pokud se zúčastníte programu od 15:00 do 19:00, můžete se těšit na odměnu a buřt zdarma. Přijďte s celou rodinou a hlavně, nezapomeňte doma helmu.
Plakát s programem naleznte ZDE.

Cargo gallery – dokument Velká noc
Na plující galerii, která v těchto dnech kotví v přístavišti v ulici Velká Mlýnská, se bude tuto sobotu promítat celovečerní dokumentární film Velká noc zaměřený na fenomén nočního života a nespavosti.
10. října 20:00 – 22:30; vstupné zdarma
Více informací o programu naleznete ZDE.

Josefínské slavnosti
Tradiční Josefínské slavnosti oslaví založení města Terezín. Velkolepý program je dvoudenní (pátek a sobota) a nabízí staročeský jarmark, vojenské pochody, ukázky jízdy a výcviku koní, ukázku katovského řemesla, večerní bitvu i ohňostroj.
9. října 19:00 – 19:30; 10. října 10:00 – 22:00
Plné vstupné činí 100 Kč, zvýhodněné 50 Kč.
Plakát s programem naleznete ZDE.

Liběšické vinobraní
Vinařství pod Sedlem spolu s Obcí Liběšice pořádají v sobotu první ročník Liběšického vinobraní. Hlavním místem konání je dvůr obecního úřadu (č.p. 6). Program je naplánovaný od 11:00 do 21:00, slavnostní průvod proběhne od 14:00. K dobrému vínu a burčáku ze čtyř vinařství zahraje cimbálová hudba.
Plakát s programem vinobraní naleznete ZDE.

 

DRUHÁ ŘÍJNOVÁ NEDĚLE slibuje slunečné počasí. Využijte toho k procházce po městě a návštěvě litoměřických památek. Nezapomeňte, že některé již přešli na mimosezónní otevírací dobu. Denně (od 9:00 do 17:00) po celý rok je otevřen například Hrad Litoměřice, který nabízí expozici o českém vinařství a expozici o Felixi Holzmannovi (nově jako stálá expozice), výstavu fotografií o Kyrgyzstánu, dochovanou gotickou kapli a mnoho dalšího. O říjnové víkendy máte poslední možnost navštívit také věž u katedrály sv. Štěpána (od listopadu do března je uzavřena). Ta je v měsíci říjnu přístupná pouze o víkendu od 10:00 do 17:00.

Více informací o litoměřických památkách naleznete ZDE

Kam dnes na oběd

Staročeská kulajda s vejcem a houbami  
Plněné bramborové knedlíky s uzeným masem ,zelí ,cibulka 99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu