Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Divadelní představení Včera, dnes a zítra aneb Nové scénky Felixe Holzmanna

V rámci oslav 1210 let Ohře v Litoměřicích se Vám na Hradě Litoměřice představí 24. října 2015 herci David Šír a Miroslav Reil v interaktivním divadelním představení s názvem Včera, dnes a zítra aneb Nové scénky Felixe Holzmanna.

Diváci se mohou těšit na dvě hodiny nepřetržitého smíchu. Představeny budou nejen notoricky známé scénky jako Včera, dnes a zítra, Hřbitovní rozhovor, Ukulele, Kvíz, Rozvod, Statistika, aj., ale také na zcela nové, neznáme a neohrané scénky ze soukromého archivu Holzmannovy rodiny. Celé představení je navíc interaktivní a je pojednáno jako „divácká hádanková soutěž“. Po celou dobu je publikum do děje zapojeno a samo určuje pořadí scének.

Přijďte se zasmát a pobavit. Vstupné není zpoplatněno, nutná je ovšem rezervace z důvodu omezené kapacity míst.

Rezervaci můžete uskutečnit do pátku 23. října do 17:00:
Osobně na recepci litoměřického hradu: Tyršovo náměstí 68, 412 01 Litoměřice
Telefonicky: +420 416 536 155
E-mailem: recepce@litomerice-info.cz

Více informací o akci 1210 let Ohře v Litoměřicích naleznete ZDE.

Datum a čas představení:
24. října 19:00 – 21:00

Místo konání:
Hrad Litoměřice
Tyršovo nám. 68/5,
412 01 Litoměřice

Pořadatel:
Centrum cestovního ruchu, p.o.
Mírové náměstí 16/8a, 412 01 Litoměřice

Více info:
recepce@litomerice-info.cz
http://www.hradlitomerice.cz/

Pár slov o hercích:

David Šír dokázal během své prozatím krátké – desetileté - kariéry v České republice navázat spolupráci s osobnostmi jako je Ivana Chýlková, Ladislav Smoček, Jiří Suchý, Ondřej Vetchý, Jitka Molavcová a s mnoha dalšími. Divákům se představil ve hře Milana Kundery Ptákoviny, dále v divadelní inscenaci Kytice. Zahrál si také v seriálech Ulice, Sanitka, Cesty domů, Vyprávěj či Nemocnice na kraji města. Ve filmu Román pro muže ztvárnil mladší verzi Miroslava Donutila. Od roku 2011 produkuje i režíruje zájezdové divadelní představení s názvem Včera, dnes a zítra, se kterým sklízí úspěch po celé republice i v hostujícím divadle SEMAFOR, kde hraje pravidelně již čtvrtou sezonu. Po dvou letech velikého úspěchu získal od dcery pana Holzmanna originální rukopisy dosud nepublikovaných scén, a tak vzniklo druhé představení Nové scénky Felixe Holzmanna, které bylo následně s prvním představením spojeno a vzniklo tak představení s názvem Včera, dnes a zítra aneb Nové scénky Felixe Holzmanna. Partnerem je Davidu Šírovi v tomto představení Miroslav Reil, který tak velmi úspěšně nahrazuje osobnosti Františka Budína, Viktora Maurera aj.

Přesto, že herci Holzmannovy scénky podávají tak, aby byly k nerozeznání od originálu, nejedná se o imitátorské představení. Herci neimitují Felixe Holzmanna a jeho herecké partnery, ale hrají role postaviček, které pan Holzmann vymýšlel do svých představení. Sám David Šír říká:

„Já nehraji 'Felixe Holzmanna', já hraji jeho postavy podle jeho textů a jeho přesných rukopisů.
A ano, snažím se je hrát tak, jak je hrával on. Humor Felixe Holzmanna se nedá hrát jinak než tak, jak jej hrával sám Mistr.
Ano, jde zahrát jeho texty bez tralaláčku, bez kulatých brejliček, bez pruhovaného trička a bez červeného šátku kolem krku…
Je samozřejmě možné tento materiál hrát a prezentovat jiným hlasem, nově a “jinak”…, ale to by nebyl “Holzmann”…

… a to by nebylo ono.“

Kam dnes na oběd

Rajská omáčka, hovězí maso, houskové knedlíky 105 Kč
Kuřecí rizoto sypané sýrem, červená řepa 85 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu