Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Návštěva krále Karla IV. na litoměřickém vinobraní

Tradiční oslava vína se blíží a již v sobotu 19. září přijede český král Karel IV. i se svou družinou opět do Litoměřic. Svou návštěvu započne v sobotu jako tradičně v litoměřickém hradu, kde zkontroluje zásobu hradních vín a správný výběr hradního desátku ve Svatostánku českého vinařství. Po kontrole hradního sklepení a po přípitku na nádvoří hradu pokračuje král ve slavnostním průvodu na náměstí. Tímto ovšem program na hradě nekončí. Po celý den je na nádvoří připraveno posezení s možností ochutnávky místních vín, občerstvení a poslechu hudby, v dopoledních hodinách v podání Rosti Pechouška, v odpoledních pak v podání Patricka Foxe. 


Hlavním místem oslav je již tradičně historické jádro Litoměřic. Na náměstí je připraven pestrý historický program po oba dva dny oslav (tj. 18. a 19. září) spojený s řemeslným jarmarkem, kejklováním, zpěvem, tancem, rytířskými turnaji i pochody s loučemi. Na hlavní scéně se představí nejen cimbálová a dechová muzika, ale vystoupí také kapely Ready Kirken, Petr Bende, Jelen, MIG 21, aj.


Páteční i sobotní program zahrnuje také scény na Dominikánském náměstí, nádvoří divadla K. H. Máchy a Kostelním náměstí. Těšit se můžete na muzikanty litoměřické Základní umělecké školy, litoměřické pěvecké sbory, jazz, swing i taneční hudbu. Na historické scéně se budou zpívat historické a lidové písničky, hrát na dudy, aj. Pro dětské návštěvníky jsou v pátek otevřeny strašidelné historické sklepy a po celé dva dny oslav poslouží dětem k zábavě lunapark U Hvězdárny.

Kam dnes na oběd

Kuřecí směs na houbách a smetaně, jasmínová rýže 99 Kč
Řízečkový salát 99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu