Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Osobní lodní doprava se vrací do Litoměřic

   V Litoměřicích bude po dvouleté pauze zahájena 1. července pravidelná lodní doprava. Loď  bude o prázdninách vyplouvat každý den v 9 hodin z Ústí nad Labem do Litoměřic, kam dorazí ve 12.45 hodin. O polední pauze mohou zájemci využít hodinu trvající okružní plavby kolem Litoměřic. Ve 14.15 hodin pak plavidlo odrazí z Litoměřic zpět do Ústí nad Labem. Loď bude přístupná cyklistům, s možností občerstvení. V případě zájmu si ji lze pronajmout i pro pořádání komerčních akcí. 
  Nositelem projektu je děčínská společnost Labská plavební, jejímiž partnery jsou města Litoměřice, Lovosice a Destinační agentura České středohoří. „Obnovení osobní lodní dopravy velmi vítáme. Znamená to zatraktivnění nejen města, ale celého regionu. Provozovateli lodi budeme nápomocni, protože na možnost plavby se ptají jak tuzemští, tak i zahraniční návštěvníci, hlavně z Německa,“ konstatoval starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.
   Litoměřičtí nepředpokládají, že by iniciovali založení nové společnosti, jako tomu bylo v minulosti. Funkci koordinátora má plnit Destinační agentura České středohoří. Město Litoměřice je připraveno provoz linky finančně podpořit. Zatím však probíhají jednání o výši podpory, a to i s dalšími městy, kde má loď přistávat. Klíčový bude postoj Ústeckého kraje a Ústí nad Labem.
   Labská plavební společnost funguje osm let. Která z jejích čtyř lodí a s jakou kapacitou bude plout mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem, zatím jednatel společnosti Martin Komrska nedokáže říct. „Záležet bude na poptávce turistů,“ dodal jednatel, který by v příštím roce chtěl v případě zájmu nabízet kromě jiného i zážitkové celodenní plavby z Litoměřic do partnerského města Míšně.
   Osobní lodní doprava se do města ležícího na soutoku Labe a Ohře vrací po dvouleté pauze. Porta Bohemica vozila cestující z Litoměřic do Ústí nad Labem i směrem opačným od roku 2009.  Její plavbu ukončil klesající zájem turistů, ale hlavně povodeň v roce 2013, která ji poničila. Labská paroplavební společnost však věří, že uspěje.
   Více informací na www.labskaplavebni.cz

Kam dnes na oběd

Steak z krkovice s ovocným přelivem, americké brambory 99 Kč
Noky s kuřecím masem, žampiony a smetanou 99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu