Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Výstava v hradu je poctou komikovi, který zůstal skromný

    „Tatínku, promiň mi to,“  pronesla včera Irena Pettrichová, dcera slavného komika Felixe Holzmanna, před fotografií svého otce.  Na mysli přitom měla fakt, že komik s nezaměnitelným humorem zůstal i přes věhlas, kterého dosáhl, až do své smrti především skromný. V litoměřickém hradu přitom včera byla slavnostní vernisáží zahájena výstava, jež je poctou a zároveň vzpomínkou na jeho umění.
   Centrum cestovního ruchu Litoměřice vernisáží výstavy odstartovalo novou turistickou sezonu. Akce se zúčastnilo zhruba 150 lidí, mezi nimi i dcera Felixe Holzmanna, manželka Bärbel Greif Holzmannová nebo akademický sochař Libor Pisklák, autor Holzmannovy  bronzové busty instalované na Mírovém náměstí na fasádě domu, v němž komik žil s rodiči.
   Vernisáž zahájili členové divadelního spolku Loudidlo, kteří osobitým způsobem a   prostřednictvím citátů známých osobností připomněli základní údaje ze života baviče, pro kterého byl typický tralaláček, černé brýle na nosu a notná dávka natvrdlosti. Tu zcela věrohodně předvedli  i v několika již legendárních scénkách. Kulturní program zpestřilo také  vystoupení saxofonového kvarteta a flétnového souboru Základní umělecké školy Litoměřice.
  Ředitelka CCR Anna Matulová věří, že výstava, přístupná do konce října každý den v týdnu od 10 do 16 hodin, zaujme i německé turisty. Právě německy hovořící návštěvníci tvoří většinu zahraniční klientely, která navštíví město Litoměřice. „Felix Holzmann totiž byl znám a oblíben i v Německu, kde řadu let žil a veřejně vystupoval,“ upozornila ředitelka Matulová.
   Návštěvníci výstavy instalované ve správní budově na nádvoří hradu uvidí řadu civilních fotografií z komikova života, snímky dokumentující jeho vystoupení, několik autentických předmětů, které používal v již legendárních scénkách, včetně rozprašovače lesní vůně. Texty jsou jak v českém, tak i v německém jazyce. Vstupné pro dospělého činí 25 korun, pro děti do patnácti let 10 korun.

Tiskovou zprávu zpracovala Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí Města Litoměřice

Fotogalerie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

Kam dnes na oběd

Kuřecí nudličky v nivové omáčce, jasmínová rýže 99 Kč
Hovězí líčka na kořenové zelenině a víně, karlovarské knedlíky 119 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu