Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Výstava v Hradu Litoměřice připomene osobnost Felixe Holzmanna

    Rozdával úsměvy na všechny strany. Postava natvrdlého  chlapíka s brýlemi a ošuntělém plášti byla zárukou dobré zábavy. Ačkoliv se narodil v Teplicích a zemřel v Chemnitz, domovem se mu staly Litoměřice. Řeč je o Felixi Holzmannovi. Výstavu věnovanou právě této osobnosti připravilo pro nadcházející turistickou sezonu Centrum cestovního ruchu Litoměřice.
   Vernisáž výstavy, zpestřená vystoupením divadelního spolku Loudidlo, se uskuteční 4. května od 17 hodin v Hradu Litoměřice. „K vidění zde budou fotografie zapůjčené komikovou rodinou, ale i autentické předměty, které Felix Holzmann používal při svých vystoupeních,“ uvedla ředitelka CCR Litoměřice Anna Matulová. Výstava je vhodná i pro školy. Jejím zpestřením totiž bude i geocaching. Tedy hra, v rámci které budou lidé hledat kešky, přičemž navštíví tři místa v Litoměřicích a blízkém okolí, které měl oblíbený komik  rád. 
   Výstava skončí 24. října. Zakončí ji vystoupení Holzmannova dvojníka.  Na jeho legendární scénky totiž navázal herec David Šír, který jako jediný získal od Holzmannovy rodiny práva k uvádění jeho textů na jevišti. V jeho podání uvidíme scénky, které měl komik připravené, ale k jejich uvedení na podiu se již nedostal.

Výstava bude otevřena denně od 10:00 do 16:00 hod. Vstupenky k zakoupení na recepci hradu.

--------------------------------------------------------------

Klíčová slova: Holzmann, Litoměřice, výstava, expozice, vernisáž, Loudidlo

Fotogalerie

fotografie

Kam dnes na oběd

Znojemská hovězí pečeně,dušená rýže 137 Kč
Smažený květák,vařené brambory,tatarka 105 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu