Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Velikonoční jarmark řemesel a dovedností v Hradu Litoměřice


   Nádvoří a vnitřní prostory Hradu Litoměřice v sobotu 28. března rozkvetou jarem. Od 10 do 17 hodin se zde uskuteční čtvrtý ročník Velikonočního jarmarku řemesel a dovedností, který pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice. Vstup je volný.
   Svátky jara jsou neodmyslitelně spjaté s Velikonocemi, takže na pultech zhruba třiceti stánků nebudou chybět nejrůznější druhy kraslic – zdobené krajkou, madeirou i tradiční malované. Návštěvníci uvidí nejen ukázky zdobení kraslic, výroby dekorací z kukuřičného šustí, ale také pletení pomlázek z vrbového proutí, tvorbu ručního papíru a další dovednosti. Své výrobky představí také Klub seniorů nebo Diakonie.
   Pro děti i dospělé je připraven zajímavý doprovodný program. Začne v 10 hodin přednáškou o historii hradu, kterou povede litoměřický historik Filip Hrbek. O půl hodiny později vystoupí dětský pěvecký sbor Litoměřický hlásek. V 11 hodin se představí divadelní spolek Loudidlo. V odpoledním programu začínajícím ve 14 hodin návštěvníci zhlédnou vystoupení flétnového souboru Základní umělecké školy Litoměřice a v 15 hodin divadelní představení souboru Mladivadlo.
   K oslavě jara samozřejmě patří také dobré jídlo a pití, proto budou k ochutnání i zakoupení různé druhy pečiva, koláčky, sýry, škvarkové placky, mošty, bylinné sirupy, hradní vína a další pochoutky. Chybět nebudou ani zvířátka na nádvoří hradu.

Kam dnes na oběd

Zeleninové lasagne se sýrem 80 Kč
Svíčková na smetaně, houskové knedlíky,brusinky105 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu