Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Hrad zve na degustaci českých i moravských vín

   Hned dvě degustace vín proběhnou v březnu v Hradu Litoměřice. Na své si přijdou jak milovníci českých, tak i moravských vín.

   Již 6. března představí své nejlahodnější produkty Zdeněk Vybíral, majitel Vinařství sv. Tomáše z Malých Žernosek. Prestiž tohoto rodinného vinařství nacházejícího se v malebné oblasti Českého středohoří, v litoměřické vinařské podoblasti, rok od roku stoupá.

   Cílem společnosti je vyrábět kvalitní odrůdová vína jakostní a vína s přívlastky. „Stěžejními pěstovanými odrůdami jsou odrůdy burgundské, a to především Rulandské šedé, bílé a modré, Müller Thurgau a Svatovavřinecké. Hrozny jsou pěstovány s největší péčí a zpracovávány převážně ručně, klasickými technologiemi. Kromě tradičních bílých vín je část modrých hroznů zpracovávána „bílou technologií“ na klaret a dále na rose,“ uvádí Zdeněk Vybíral.  Nejen o „bílé technologii“, ale i o řadě jiných zajímavostí nepochybně pohovoří Zdeněk Vybíral v průběhu degustace, jež se i tentokráte uskuteční v degustační místnosti hradu od 18 hodin.

    Neméně zajímavá jistě bude i degustace vín produkovaných Zemědělským družstvem  Němčičky, v jehož případě si zase přijdou na své milovníci moravských vín. ZD Němčičky se totiž nachází na Moravě, ve Velkopavlovické vinařské oblasti, v centru Modrých hor. Degustace vín ZD Němčičky se v Hradu Litoměřice uskuteční 12. března od 18 hodin.

   Vstupenky na obě degustace jsou k zakoupení denně od 9:00 do 17:00 hod. v recepci hradu nebo prostřednictvím e-shopu ZDE

Fotogalerie

fotografie

Kam dnes na oběd

Zapečená palačinka se špenátem a kuřecím masem 102 Kč
Špagety Aglio Olio a peperoncino sypané parmazánem 80 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu