Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Advent v Hradu Litoměřice ozdobí Svatováclavská koruna

Ojedinělou šanci zhlédnout repliku Svatováclavské koruny nabídne Hrad Litoměřice. Tradiční akci „Advent v hradu“, pořádanou těsně před první adventní nedělí, tedy 29. listopadu, tentokráte zpestří výstava repliky koruny Karla IV., jejíž originál je součástí Českých korunovačních klenotů. Korunu zapůjčí Národní památkový ústav, územní památková správa v Praze, státní hrad Karlštejn

Právě 29. listopadu uplyne 636 let od úmrtí krále Karla IV. Vystavení klenotu zdůrazní vazbu slavného panovníka k litoměřickému hradu, který vlastnil a v němž i pobýval.

Na závěr dne proběhne zádušní mše za Karla IV. Stane se tak v hradní kapli, v níž se král dle dochovaných historických pramenů modlíval. Advent v Hradu Litoměřice již tradičně doprovodí řada akcí typických pro předvánoční čas, jako je prodej vánočně laděného zboží, stánky s ukázkou řemesel, hudba, divadlo a živá zvířátka na nádvoří. Program začíná v 10 hodin. V 16 hodin jej ukončí zádušní mše. Vstup na akci není zpoplatněn. Za prohlídku Svatováclavské koruny zaplatí dospělí 50 Kč, senioři a děti (6 – 15 let) 25 Kč.

PROGRAM:

10:00 zahájení

10:05 pěvecký sbor Litoměřický hlásek

10:00-15:30 vystavení repliky Svatováclavské koruny
11:00 divadelní spolek Loudidlo / Princezny mezi námi

14:00 flétnový soubor ZUŠ Litoměřice

15:00 dramatický soubor Mladivadlo / O vánocích, které nechtěly být (Josef Čapek)
16:00 zádušní mše za Karla IV. k 636. výročí jeho úmrtí (pro účast přímo v reprezentačním salonku je nutné si rezervovat místo, ostatní budou mít možnost sledovat mši v kongresovém sálu na plátně)

Více na www.hradlitomerice.cz

Kam dnes na oběd

Staročeská kulajda s vejcem a houbami  
Moravský vrabec ,dušené zelí ,houskové knedlíky 135 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu