Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Hrad zve na poslední letní degustaci českých vín

Poslední letošní letní degustace vín pod širým nebem s hudbou se uskuteční 5. září od 18 hodin na nádvoří Hradu Litoměřice. Milovníci kvalitních vín ochutnají produkty, mezi nimiž nebude chybět ani Dornfelder ČZV z pocházející z Vinařství pod Sedlem, tedy vítěz kategorie červených vín Litoměřického hroznu 2014. Právě produkty tohoto vinařství, které bylo založeno před šesti lety v nedalekých Horních Chobolicích, představí jeho majitel Dionýz Hutár (na snímku se synem).

Záměrem Vinařství pod Sedlem je obohatit trh českého vína o sortiment tradičních vín vyrobených v polohách, kde se víno vždy pěstovalo, ale ze zcela nepochopitelných důvodů pěstovat přestalo. Vinařství bylo založeno v roce 2008. „V současné době máme tři až čtyři roky staré vinice v celkové výměře 0,4 ha, které měly první úrodu v roce 2012. Zaměřujeme se převážně na výrobu vín z vlastních vinic. Důraz klademe na zachování tradičních postupů výroby vína, čímž chceme zachovat osobitý charakter námi pěstovaných odrůd,“ uvádí majitel Dionýz Hutár.

Vinohrad a celé vinařství je umístěno v nadmořské výšce 350 m v obci Horní Chobolice na úpatí hory Sedlo (736 m n. m.) v Českém středohoří.  Nachází se 13 km od Litoměřic směrem k městu Úštěk v oblasti, kde je možno spatřit rozsáhlé ovocné sady a chmelnice, kolem usedlostí potom často malé vinohrady.
Vstupenky za 250 korun je možno již nyní zakoupit na recepci Hradu Litoměřice v e-shopu. Kapacita je omezena (30 míst). V případě nepříznivého počasí proběhne akce v degustační místnosti hradu.

Kam dnes na oběd

Slepičí prso na paprice s těstovinami 125 Kč
Smažený květák ,vařené brambory ,tatarka 119 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu