Litoměřice

Turistický a informační portál

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu
Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Vernisáž výstavy Touha v detailu/Sehnsucht im Detail na Hradě Litoměřice


Peter R. Fischer - Touha v detailu – průřez

Vernisáž výstavy proběhne 1.8. v 18 hodin ve foyer Hradu Litoměřice.

Pět navzájem se překrývajících komplexů, které ukazují pohled autora na okolí, život a na jiné lidi, určují obsah tého výstavy:
I: Drážďany / II: “Malované” fotky / III: Lidskost I / IV: Lidskost II / V: Struktury

Nejdůležitějším nástrojem autora jeho pohled, který spojuje pozorování s životními zkušenostmi a postoji. Technika je pouze prostředkem na cestě k cíli.

„Fotografie jsou předlohami pro obrazy – žádnými technickými kresbami!“

Slovy autora:

Po dvou účastech na výstavách v rámci sympózia „Proudění/Strömungen“ v roce 2013 v Řehlovicích a v dubnu 2014 v Litoměřicích (Galerie ve dvoře) je toto moje první prezentace v České republice. Průřez by měl ukázat šíři záběru mých fotografií, u kterých stojí v popředí osobní zážitek a emoce.
Po dlouholeté práci v kulturní oblasti a analogovém „cvakání“ odstartoval v roce 2008 vlastní proces fotografování s digitálním přístrojem, se sklonem k malebnosti, k harmonii. Hotový „obraz“ je formován prostřednictvím rovnováhy výchozí situace, rozdělení prostoru, barev. Provokace, lehká ironie nebo jinotajný humor jsou tichými částmi detailu, jehož kontext často vzniká na základě vlastních životních zkušeností a musí být jejich prostřednictvím posuzován a doplňován. V popředí stojí to obyčejné, každodenní, neinscenované, lidským způsobem přirozené; lidské náhledy, způsoby chování, žebříčky hodnot zobrazené v zrcadle toho, co člověk vytváří, zanechává, opouští, zapomíná. Chci porozumět tomu, co naleznu – a to představit novým způsobem.V „drážďanských“ fotografiích jde o hledání rovnováhu mezi turistickými magnety a vlastním pohledem na město, v „malovaných“ fotkách o uchopení pointilismu, impresionismu, konstruktivismu, expresionismu a Nové věcnosti. Romantika Caspara Davida Friedricha je překládána do jazyka dnešní doby prostřednictvím pohledů zezadu. Oproštěný od napodobování jde spíš o hru s různými uměleckými směry a s tím spojené vlastní emoční zkušenosti …

„Lidskost I“ se věnuje společenským souvislostem, „Lidskost II“ touze jednotlivců. Ve „Strukturách“ jsou vytvářeny nové souvislosti prostřednictvím rozlišných perspektiv, srážení do hloubky nebo protahování a vyvoláváno rozčilení, které má vyprovokovat zamyšlení a otázky.

Všechny práce jsou nabízeny ke koupi, některé však ne ve vystavované verzi, ale jako dotisk. V případě zájmu se prosím obraťte na recepci hradu nebo přímo na mě prostřednictvím e-mailu photographie.fischer@googlemail.com.

Peter R. Fischer – Životopis

narozen 1957 ve městě Rodewisch/Vogtland
vyrůstal a do roku 2007 žil v Chotěbuzi (Cottbus)
od roku 2008 žije v Drážďanech
1975 odborný technik
1977 maturita
1983 až 1986 odborná škola pro sociální a pedagogické pracovníky, Meißen-Siebeneichen; diplomovaný kulturní pracovník
„kulturní činnost“ od roku 1980
1986 až 1994 kulturní centrum pro mládež Klubhaus der Jugend/Glad-House Cottbus
1995 až 2002 Festival východoevropského filmu Cottbus, organizace, vedení
od r. 2002 na volné noze – kulturní projektová činnost, především filmové festivaly
od r. 2008 fotografická činnost
první výstava v roce 2010 v Chotěbuzi, další výstavy v Drážďanech
od r. 2010 aktivní jako zakázkový fotograf, např. od roku 2012 pro Dny české a německé kultury v Drážďanech a Ústí nad Labem, Mezinárodní festival krátkého filmu v Hamburku nebo pro Mezinárodní týden krátkého filmu v Řezně (Regensburg)
2013 účastník uměleckého sympózia Proudění/Strömungen v Řehlovicích

Více informací k fotografickým pracem na www.photographie-fischer.de

Kam dnes na oběd

Smažená vepřová játra, americké brambory, tatarská omáčka 95 Kč
Svíčková na smetaně, houskové knedlíky, brusinky 105 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu