Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Vernisáž výstavy Touha v detailu/Sehnsucht im Detail na Hradě Litoměřice


Peter R. Fischer - Touha v detailu – průřez

Vernisáž výstavy proběhne 1.8. v 18 hodin ve foyer Hradu Litoměřice.

Pět navzájem se překrývajících komplexů, které ukazují pohled autora na okolí, život a na jiné lidi, určují obsah tého výstavy:
I: Drážďany / II: “Malované” fotky / III: Lidskost I / IV: Lidskost II / V: Struktury

Nejdůležitějším nástrojem autora jeho pohled, který spojuje pozorování s životními zkušenostmi a postoji. Technika je pouze prostředkem na cestě k cíli.

„Fotografie jsou předlohami pro obrazy – žádnými technickými kresbami!“

Slovy autora:

Po dvou účastech na výstavách v rámci sympózia „Proudění/Strömungen“ v roce 2013 v Řehlovicích a v dubnu 2014 v Litoměřicích (Galerie ve dvoře) je toto moje první prezentace v České republice. Průřez by měl ukázat šíři záběru mých fotografií, u kterých stojí v popředí osobní zážitek a emoce.
Po dlouholeté práci v kulturní oblasti a analogovém „cvakání“ odstartoval v roce 2008 vlastní proces fotografování s digitálním přístrojem, se sklonem k malebnosti, k harmonii. Hotový „obraz“ je formován prostřednictvím rovnováhy výchozí situace, rozdělení prostoru, barev. Provokace, lehká ironie nebo jinotajný humor jsou tichými částmi detailu, jehož kontext často vzniká na základě vlastních životních zkušeností a musí být jejich prostřednictvím posuzován a doplňován. V popředí stojí to obyčejné, každodenní, neinscenované, lidským způsobem přirozené; lidské náhledy, způsoby chování, žebříčky hodnot zobrazené v zrcadle toho, co člověk vytváří, zanechává, opouští, zapomíná. Chci porozumět tomu, co naleznu – a to představit novým způsobem.V „drážďanských“ fotografiích jde o hledání rovnováhu mezi turistickými magnety a vlastním pohledem na město, v „malovaných“ fotkách o uchopení pointilismu, impresionismu, konstruktivismu, expresionismu a Nové věcnosti. Romantika Caspara Davida Friedricha je překládána do jazyka dnešní doby prostřednictvím pohledů zezadu. Oproštěný od napodobování jde spíš o hru s různými uměleckými směry a s tím spojené vlastní emoční zkušenosti …

„Lidskost I“ se věnuje společenským souvislostem, „Lidskost II“ touze jednotlivců. Ve „Strukturách“ jsou vytvářeny nové souvislosti prostřednictvím rozlišných perspektiv, srážení do hloubky nebo protahování a vyvoláváno rozčilení, které má vyprovokovat zamyšlení a otázky.

Všechny práce jsou nabízeny ke koupi, některé však ne ve vystavované verzi, ale jako dotisk. V případě zájmu se prosím obraťte na recepci hradu nebo přímo na mě prostřednictvím e-mailu photographie.fischer@googlemail.com.

Peter R. Fischer – Životopis

narozen 1957 ve městě Rodewisch/Vogtland
vyrůstal a do roku 2007 žil v Chotěbuzi (Cottbus)
od roku 2008 žije v Drážďanech
1975 odborný technik
1977 maturita
1983 až 1986 odborná škola pro sociální a pedagogické pracovníky, Meißen-Siebeneichen; diplomovaný kulturní pracovník
„kulturní činnost“ od roku 1980
1986 až 1994 kulturní centrum pro mládež Klubhaus der Jugend/Glad-House Cottbus
1995 až 2002 Festival východoevropského filmu Cottbus, organizace, vedení
od r. 2002 na volné noze – kulturní projektová činnost, především filmové festivaly
od r. 2008 fotografická činnost
první výstava v roce 2010 v Chotěbuzi, další výstavy v Drážďanech
od r. 2010 aktivní jako zakázkový fotograf, např. od roku 2012 pro Dny české a německé kultury v Drážďanech a Ústí nad Labem, Mezinárodní festival krátkého filmu v Hamburku nebo pro Mezinárodní týden krátkého filmu v Řezně (Regensburg)
2013 účastník uměleckého sympózia Proudění/Strömungen v Řehlovicích

Více informací k fotografickým pracem na www.photographie-fischer.de

Kam dnes na oběd

Záhorácký závitek, bramborové knedlíky 101 Kč
Vepřové medailonky s houbovou omáčkou, rýže 99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu