Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Turistická karta umožňuje bezplatnou návštěvu řady památek


    Turisté, kteří chtějí během tří dnů poznat co nejvíce zajímavých míst nejen v Litoměřicích, ale i v dalších místech Ústeckého kraje, mohou využít slevovou 4K kartu. Od roku 2012 ji vydává Destinační agentura Dolní Poohří. Letos se do projektu zapojilo i Centrum cestovního ruchu Litoměřice a Destinační agentura České středohoří.
  V praxi spolupráce subjektů usilujících o rozvoj cestovního ruchu na severu Čech znamená, že nákupem slevové karty platné tři dny získá turista možnost volných vstupů do vybraných památek v celém Ústeckém kraji. „V Litoměřicích může vystoupat na vyhlídkovou věž Kalich, prohlédnout si podzemní expozici Důl Richard v proměnách času nebo zavítat do hradní expozice věnované českému vinařství,“ uvedla Martina Vondráková, marketingová manažerka CCR Litoměřice. Pak stačí přejet třeba do Žatce a navštívit zde Chrám chmele a piva nebo zavítat do Jirkova a prohlédnout si městské sklepy.  „Třídenní karta umožňuje navštívit zdarma už tři desítky hradů, zámků, muzeí, rozhleden a dalších atraktivit v kraji. Využít ji lze i v cyklobusech, turistických lokálkách nebo uplatnit řadu dalších slev, například v lázních nebo chomutovském zooparku,“ dodala ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Pokorná Novotná.
   Cena 4K karty pro dospělého je 290 korun, pro dítě 190 korun a rodinná karta (2 dospělí +2 děti) stojí 590 korun. K dostání je i v infocentru v podloubí litoměřické radnice.

Kam dnes na oběd

Smažená vepřová játra, hranolky, tatarská omáčka 99 Kč
Svíčková na smetaně, houskové knedlíky,brusinky105 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu