Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Turistická karta umožňuje bezplatnou návštěvu řady památek


    Turisté, kteří chtějí během tří dnů poznat co nejvíce zajímavých míst nejen v Litoměřicích, ale i v dalších místech Ústeckého kraje, mohou využít slevovou 4K kartu. Od roku 2012 ji vydává Destinační agentura Dolní Poohří. Letos se do projektu zapojilo i Centrum cestovního ruchu Litoměřice a Destinační agentura České středohoří.
  V praxi spolupráce subjektů usilujících o rozvoj cestovního ruchu na severu Čech znamená, že nákupem slevové karty platné tři dny získá turista možnost volných vstupů do vybraných památek v celém Ústeckém kraji. „V Litoměřicích může vystoupat na vyhlídkovou věž Kalich, prohlédnout si podzemní expozici Důl Richard v proměnách času nebo zavítat do hradní expozice věnované českému vinařství,“ uvedla Martina Vondráková, marketingová manažerka CCR Litoměřice. Pak stačí přejet třeba do Žatce a navštívit zde Chrám chmele a piva nebo zavítat do Jirkova a prohlédnout si městské sklepy.  „Třídenní karta umožňuje navštívit zdarma už tři desítky hradů, zámků, muzeí, rozhleden a dalších atraktivit v kraji. Využít ji lze i v cyklobusech, turistických lokálkách nebo uplatnit řadu dalších slev, například v lázních nebo chomutovském zooparku,“ dodala ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Pokorná Novotná.
   Cena 4K karty pro dospělého je 290 korun, pro dítě 190 korun a rodinná karta (2 dospělí +2 děti) stojí 590 korun. K dostání je i v infocentru v podloubí litoměřické radnice.

Kam dnes na oběd

Znojemská hovězí pečeně,dušená rýže 137 Kč
Staročeská kulajda s vejcem a houbami  

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu