Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Hrozen zná svého Championa

Ve čtvrtek 22. května proběhlo v sále litoměřického hradu hodnocení vzorků vín, přihlášených do soutěže Litoměřický hrozen, která je součástí prezentační a prodejní akce, jejímž pořadatelem je Centrum cestovního ruchu Litoměřice. Dvě komise složené z laické i odborné veřejnosti zasedly v 15 hodin a odborně posuzovaly vína podle chuti, barvy a vůně dle stobodové stupnice.

Cílem tohoto klání bylo odborné posouzení vín z českých a moravských vinařských oblastí, obcí a tratí, a tím podpořit výrobu a prodej vín. Po dvouhodinovém tichu a za plného soustředění se, bylo rozhodnuto o tom, která vína budou bojovat o titul Championa výstavy. Finální hodnotící komise ve složení Vladimír Šuhajek, Martin Ševic, Miroslav Láska, Dyonýsos Hutár a Tomáš Kříž zasedla k degustaci nejlépe hodnocených vzorků v kategoriích suchých a polosuchých bílých, červených a růžových vín. Tím se nakonec stalo víno originální certifikace, Sauvignon z vinařství Hanzel, které se zúčastnilo v letošním roce poprvé. 

Účast české vinařské oblasti byla vyvážená té moravské a jedno z českých vín se utkalo v rozstřelu o titul Championa výstavy. Nejvíce hodnocení posbíralo vinařství Lahofer, které bylo široce zastoupeno ve všech hodnocených kategoriích.  Slavnostní předávání proběhne ve 14 hodin v rámci programu výstavy, která se koná dne 7. června v sále Hradu Litoměřice.

Kam dnes na oběd

Kuřecí steak s kapustičkami rest. na slanině,šťouch.brambory 99 Kč
Zeleninové lasagne se sýrem 80 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu