Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Svěcením ratolestí vrcholil velikonoční jarmark v hradu


   Několik stovek lidí navštívilo v průběhu nedělního dne nádvoří a foyer litoměřického hradu. Probíhal zde totiž Velikonoční jarmark řemesel a dovedností. 
   Atmosféru jara a blížících se Velikonoc dokreslovalo zboží nabízené na pultech více než dvaceti stánků. Nechyběly rozmanitými technikami zdobené kraslice, ručně vyráběné šperky, před očima návštěvníků vázané květiny, vyřezávané ovoce, velikonoční perníčky, zajíčci z proutí a další zboží obdobného charakteru. Návštěvníci si mohli uplést pomlázku, nazdobit velikonoční vajíčko, případně si v ruční dílně vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu.
   V průběhu doprovodného kulturního programu se i tentokráte představily děti ze Základní umělecké školy Litoměřice. Již dopoledne vystoupil flétnový soubor vedený Hanou Přeučilovou a následně divadelní soubor Mladivadlo vedený Lenou Pařízkovou. Návštěvníky hradu, kteří přišli odpoledne, zase potěšily svými písněmi dívky Litoměřického Hlásku se sbormistryní Janou Chobotskou.
   Vzhledem k tomu, že velikonoční jarmark v hradu probíhal na Květnou neděli, vrcholila akce svěcením ratolestí a čtením Pašijových her. „Světíme ratolesti, tedy zelené větvičky, které jsou svátostmi. Jimi lidé mávali, když na Květnou neděli vjížděli do Jeruzaléma,“ připomněl páter Martin Davídek, zástupce litoměřické diecéze, kořeny církevního obřadu.

Foto:
Ratolesti světil na nádvoří litoměřického hradu páter Martin Davídek.

Kam dnes na oběd

Steak z krkovice s ovocným přelivem, americké brambory 99 Kč
Hovězí líčka na kořenové zelenině a víně, karlovarské knedlíky 119 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu