Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Evě Pilarové tleskali lidé v hradu ve stoje

 Potleskem ve stoje skončil včera večer v litoměřickém hradu koncert Evy Pilarové, pořádaný Centrem cestovního ruchu Litoměřice. Legenda české hudby, které letos oslaví 75. narozeniny, okouzlila publikum nejen profesionálním výkonem, ale i přátelským a skromným vystupováním.  V konferenčním sále hradu zazněly písně, jež byly průřezem její dlouholeté tvorby.  Ve chvíli, kdy lidé slyšeli texty, jako „Ach, ta láska nebeská“, „Raději jsem neměla ten román …“ nebo „Tam za vodou v rákosí“, bylo z  reakcí zřejmé, proč si dokázala získat  srdce nejen staršího publika.
   Při vystoupení jí nejen hudebně, ale i slovem úspěšně sekundovali kontrabasista Vít Fiala a pianista Milan Dvořák. Kapelník Fiala přitom zavzpomínal na nedávno zesnulého trombonistu Sváťu Košvance, ale i na v sále přítomného muzikanta Ádu Škardu.
   Eva Pilarová však do Litoměřic nepřivezla pouze legendární šlágry, ale i fotografie, jejichž vernisáž proběhla o dvě hodiny dříve ve výstavních prostorách hradu. Nechyběly mezi nimi ani snímky pocházející z Litoměřic. V průběhu vernisáže, které se zúčastnil nejen starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, ale i litoměřický biskup Jan Baxant, zpěvačka ochotně odpovídala na dotazy, které spontánně zaznívaly z publika. Nebála se přitom udělat si legraci i sama ze sebe.  Fotografie, které si počítačově upravuje, budou v hradu vystaveny do konce dubna.
   „To, že je paní Evička velká zpěvačka, všichni víme. Její písně jsem obdivoval už jako malý kluk a velmi jí děkuji, že mi umožnila zavzpomínat na chvíle mého mládí a určitě nejen mne.  Neskutečně mne však překvapila i jako fotografka,“  konstatoval na podiu starosta Chlupáč poté, co Evě Pilarové předal květiny.

Kam dnes na oběd

Kuřecí rizoto sypané sýrem 85 Kč
Špíz z mečouna, šťouchané brambory, citronová omáčka 129 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu