Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Knihu "Kdo se to na nás dívá" zakoupíte v Infocentru

   Spektrum publikací věnujících se historii města Litoměřice je opět rozmanitější. Včera byla uvedena na trh kniha „Kdo se to na nás dívá“. Křest barevné publikace fotografií s texty se za přítomnosti autorů – historika Oldřicha Doskočila a fotografa Pavla Rývy, dále starosty města Ladislava Chlupáče a ředitelky Centra cestovního ruchu Litoměřice uskutečnil před zhruba stovkou návštěvníků v sále hradu.

   „Mám radost z každé knihy, která se zabývá bohatou historií města Litoměřice,“ pronesl starosta Chlupáč a popřál autorům hodně spokojených čtenářů. Kniha představuje soubor fotografií zhruba dvou stovek litoměřických exteriérových plastik, skulptur, pomníků, reliéfů na fasádách historických domů a bust významných osobností. „Dívají se na nás z výšky řadu dlouhých let a my mnohdy už ani nevíme, že tady jsou,“ uvedl autor textů Oldřich Doskočil.

   Za samotným nápadem stojí pětiletá vnučka fotografa Pavla Rývy, která se při procházce městem zeptala dědy, kdo se to na ni dívá. Na mysli přitom měla jednu ze soch, kterou právě míjeli. „V té chvíli mě napadlo vytvořit dílo, které v Litoměřicích dosud chybělo,“ vzpomíná Pavel Rýva.

   Barevná publikace, v níž například najdete Morový sloup focený netradičně z Dlouhé ulice, Mariánský sloup, sakrální sochy, ale i poutníka na schodech domu kultury nebo bustu Václava Havla v parku a mnoho dalšího, vyšla v nakladatelství Baron. V prodeji je v informačním centru v podloubí radnice na Mírovém náměstí za 370 korun.


 

Fotograf Pavel Rýva (vlevo) a autor textů Oldřich Doskočil představili knihu „Kdo se to na nás dívá“ v litoměřickém hradu.

Kam dnes na oběd

Kuřecí přírodní kousky s kari rýží 99 Kč
Holandský řízek, bramborová kaše, kyselá okurka 85 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu