Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

V hradní expozici můžete vína i ochutnat

  Expozice Cesta za vínem, která je srdcem litoměřického hradu, se stala turisticky atraktivnější. Návštěvník si od 1. února může výstavu nejen prohlédnout, ale přímo na místě ochutnat produkty zde prezentovaných vinařských oblastí. „Jde o nový produkt, kterým chceme umocnit propagaci českých vinařů. Inspirovali jsme se loni při návštěvě Salonu vín ve Valticích,“ uvedla vedoucí hradu Lenka Gottwaldová.

   Při prohlídce expozice věnované českému vinařství má nově návštěvník dvě možnosti. Buď si zakoupí jednoduchou vstupenku na prohlídku s průvodcem, nebo si k prohlídce objedná i degustaci s odborným výkladem. „V takovém případě dostane příležitost ochutnat šest vzorků vín pocházejících z  českých vinařských oblastí,“ upřesňuje vedoucí hradu.

    „Do expozice jsme koupili nové vinotéky, aby víno bylo uskladněno při správné teplotě. Vyprávět o něm budou naši průvodci, kteří prošli kurzem a získali certifikát Sommeliér junior,“ dodala Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu, které je provozovatelem hradu.

   Posláním Hradu Litoměřice, renovovaného z evropské dotace v rámci projektu „Svatostánek českého vinařství“, je propagovat hlavně česká vína. Ta je možno v hradním sklepení i zakoupit. Od roku  2011, kdy byl hrad otevřen,  až do současnosti si lidé v něm zakoupili již 2 341 lahví  českých vinařů a téměř tisícovku vín z Moravy. Dalších 43 lahví pocházelo od tří italských malovinařů, kteří se v hradu prezentovali v průběhu jedné z mnoha degustací probíhajících každý měsíc v degustační místnosti hradu. Další se uskuteční v pátek 14. února v degustační místnosti hradu. Představeno tentokráte  bude Vinařství Skrášek.

 

Foto:
Vedoucí hradu Lenka Gottwaldová v hradní expozici věnované českému vinařství.

Kam dnes na oběd

Kuřecí špalíčky obalené v parmazánu, šťouchané brambory,byl.dip 99 Kč
Špagety Aglio Olio a peperoncino sypané parmazánem 80 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu