Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Kdo se to na nás dívá

   Kdo se to na nás dívá je název barevné publikace fotografií s texty, jejíž křest se uskuteční 6. února od 16 hodin v Hradu Litoměřice. Jde o soubor fotografií zhruba dvou stovek soch nacházejících se v různých koutech města Litoměřice a reliéfů s motivem lidské tváře objevujících se na fasádách místních historických domů. Autorem fotografií je Pavel Rýva, textů historik Oldřich Doskočil.

   Na počátku stál nevinný dotaz pětileté Verunky, která se při procházce městem zeptala svého dědy, fotografa Pavla Rývy, kdo se to na ni dívá. Na mysli přitom měla jednu ze soch, kterou právě míjeli. „Aniž to tušila, stala se autorkou myšlenky vydat dílo, které v Litoměřicích dosud chybělo,“ říká Pavel Rýva.

   Barevná publikace, v níž například najdete Morový sloup focený netradičně z Dlouhé ulice, Mariánský sloup, sakrální sochy, ale i poutníka na schodech domu kultury nebo bustu Václava Havla v parku a mnoho dalšího, vychází v těchto dnech v nakladatelství Baron. V prodeji bude při vernisáži a následně v infocentru v podloubí radnice na Mírovém náměstí.

Kam dnes na oběd

Míchaný salát s kuřecím masem vejcem a krutonky 99 Kč
Krkonošský řízek(vepřové maso v bramboráku) 101 Kč
Kroupový KUBA /lesní houby,česnek,cibule/ 89 Kč
Hovězí vývar s kořenovou zeleninou a nudlemi  

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu