Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Přijďte do litoměřického hradu na Povídání o víně

    Po úspěšných letních degustacích na nádvoří Hradu Litoměřice přicházejí na řadu neméně oblíbená Povídání o víně. Ta  již tradičně probíhají v degustační místnosti hradu,  jež je vzhledem k ojedinělému interiéru jednou z nejhezčích částí historického objektu. Povídání o víně, zahrnující nejen degustaci vín, ale i vyprávění vinaře o jejich výrobě, chuti apod., bývají pro hosty společensko-kulturní událostí. V tomto měsíci proběhnou dvě, a to 11. a 25. října.

   V pátek 11. října se představí tradiční rodinné Vinařství V & M Zborovský z Velkých Pavlovic. Založeno bylo v roce 2001 dvěma bratry s podporou otce. „Z počátku jsme vyráběli víno z 1,5 ha převážně pronajatých vinohradů a z vykupovaných hroznů. V letech 2002 – 2004 jsme výsadbou nových vinic zvýšili rozlohu o 14 ha. Dnes obhospodařujeme 18 hektarů  vinic vlastních i pronajatých,“ říkají velkopavlovičtí vinaři, kteří v hradu nabídnou ochutnávku řady odrůd, jako je např. Chardonnay, Frankovka, Modrý Portugal, Muškát Ottonel, Rulandské bílé, Rulandské modré, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské zelené nebo Zweigeltrebe. Vstupné na akci, která začíná v 18 hodin, je 160 korun a zahrnuje i drobné pohoštění.

   Druhé říjnové povídání o víně se uskuteční o dva týdny později, tedy 25. října. Z Velkých Bílovic přijede do Litoměřic představit své nejlepší produkty vinohradník a vinař Petr Skoupil, který provozuje vinařství od roku 1992. Vychází z historických kořenů pěstování vinné révy a výroby vína v regionu Velké Bílovice. Obhospodařuje 35 hektarů vlastních vinohradů, a to,  jak sám říká, velmi pečlivě s důrazem na ekologicky citlivé techniky a redukovanou sklizeň hroznů. „Díky tak náročné péči se naše vinice odměňují skvostnou surovinou pro výrobu vín,“ uvádí  Petr Skoupil.

   Vstupenky jsou v předprodeji v recepci hradu (tel. č. 416 536 155, e-mail: recepce@litomerice-info.cz). S ohledem na omezenou kapacitu degustační místnosti (30 míst) je nutný včasný nákup.

Kam dnes na oběd

Kuřecí rizoto sypané sýrem, červená řepa 85 Kč
Čertovy vepřové špalíčky, bramboráčky 99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu