Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Degustace na nádvoří hradu pokračují

   Již v pátek 9. srpna představí pod širým nebem ty nejlahodnější moky Zdeněk Veteška z Vinařství ZD Sedlec. Mezi vzorky nebude chybět ani šampion Litoměřického hroznu 2013, tedy soutěžní, prezentační a degustační akce, která se v červnu uskutečnila v hradu. Titul šampiona získal Cabernet Sauvignon rose, pocházející právě z Vinařství ZD Sedlec.

   Vstupné opět bude 250 korun, a to včetně drobného občerstvení a hudby v podání Rosti Pechouška. Vzhledem k omezené kapacitě míst (40 osob) je nutná rezervace (tel. č. 416 536 155, e-mail: recepce@litomerice-info.cz). V případě nepříznivého počasí proběhne akce v sále hradu.

   Letní degustace na nádvoří hradu pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice. Na první akci tohoto druhu se v červenci představil malovinař Pavel Skrášek, který pěstuje vína na jihozápadním úpatí Pálavských vrchů. Druhý nejúspěšnější vystavovatel Litoměřického  hroznu 2013 vína hostům nejen naléval, ale dokázal o nich i poutavě hovořit.

   „Poslední letní degustace s hudbou se uskuteční v pátek 30. srpna,“ upřesnila vedoucí hradu Lenka Gottwaldová.

Kam dnes na oběd

Pečená sekaná, bramborová kaše, kyselá okurka 85 Kč
Hovězí líčka na kořenové zelenině a víně, karlovarské knedlíky 119 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu