Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

6. ročník akce Místa přátelská seniorům odstartoval ve středu 28. března 2018

Nebývalým zájmem občanů odstartoval již 6. ročník kampaně „Místa přátelská seniorům, kterou společně s městem pořádá celá řada organizací. Setkání s biskupem v jeho rezidenci na Dómském náměstí byla první aktivitou, která na seniory během následujících dvou měsíců čeká. Těšit se tak během jara mohou na cvičení, plavbu lodí i různé sportovní aktivity.

Záštity nad první akcí se chopil nový odbor komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu, a umožnil nahlédnout do míst, která jinak nejsou veřejnosti přístupná. Již v předstihu byla všechna místa zamluvena a celkem biskupství navštívilo 120 účastníků. Biskup Jan Baxant provedl přítomné několika sály rezidence. Senioři byli z tohoto překvapení nadšeni. „Něco takového jsem vůbec nečekala, mám velikou radost,“ podělila se o své pocity Naďa Pilnajová, která se kampaně účastní každý rok.

Na seniory čeká dalších 15 různých aktivit, od odpočinkových, přes poznávací až po sportovní. Závěrečná akce se ponese v soutěžním duchu a 31. května na zúčastněné čeká trojboj,“ informovala koordinátorka kampaně Bohdana Dojčinovičová, pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu.

Vedoucí téhož odboru Renáta Jurková seznámila se smyslem celé akce. „Cílem kampaně je představit seniorům zařízení, která ve městě slouží, zapojit je do aktivit a poskytnout prostor pro setkávání a budování vzájemných kontaktů. Loňského ročníku se zúčastnila více než stovka aktivních lidí. Jejich počet každoročně přibývá. Ti nejaktivnější i letos dostanou od starosty města zajímavé ceny,“ uvedla vedoucí Jurková. 

 

Více informací naleznete na webových stránkách www.komplanlitomerice.cz. Brožury potřebné k účasti v kampani jsou nadále k vyzvednutí v infocentru.

   

 

Titul šampiona Vinařských Litoměřic 2018 patří Lahoferu

Vinařské Litoměřice (dále jen VL) 2018 již mají svého šampiona. Mezi 648 hodnocenými vzorky zaslanými do soutěže, která je předskokanem VL, dostal dnes nejvyšší bodové ohodnocení v sále hotelu Koliba Ryzlink rýnský, 2015, pozdní sběr z Vinařství Lahofer. Vynikajícího výsledku však dosáhly i Klášterní vinné sklepy Litoměřice, jejichž Ryzlink rýnský, jakostní odrůdové víno, ročník 2016, získal zlatou medaili a stal se nejvýše hodnoceným vínem vinařské oblasti Čechy.

„Po loňských nájezdech divočáků, kteří zničili i to málo, co se loni v důsledku nepříznivého počasí urodilo, je to obrovská satisfakce, ze které máme velkou radost,“ neskrýval dojetí z nečekaného úspěchu sklepmistr Klášterních vinných sklepů Litoměřice Antonín Hrabkovský. V hodnocení 16 pětičlenných komisí uspělo i litoměřické Rulandské bílé, pozdní sběr, ročník 2015, jež získalo stříbrnou medaili.

Příležitost ochutnat nebo zakoupit vítězné vzorky dostanou milovníci vín v pátek 13. a v sobotu 14. dubna, kdy se v Kulturním a konferenčním centru uskuteční již 16. ročník „Vinařských Litoměřic“, které se právem řadí mezi nejprestižnější vinařské akce pořádané v České republice. „Do Litoměřic se opět sjede zhruba šest desítek vinařů především z Čech a Moravy, ale i ze zahraničí, aby na svých degustačních stáncích představili to nejlepší, co vyrobili,“ slibuje Pavel Kacerovský, ředitel VL.

Již v pátek odpoledne předají hosté výstavy pohár pro šampiona a zlaté a stříbrné medaile letošního ročníku. Tradiční bude i sobotní doprovodný program výstavy – “Víno a zdraví” a “Víno a pokrmy”, kde odborníci z řad lékařů přednesou poznatky o vlivu vína na lidský organismus. O hudební doprovod se opět postará oblíbená cimbálovka Jožky Šmukaře.

Výstava byla zařazena mezi nejprestižnější akce kraje a hrdě nese název „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

Tiskovou zprávu zpracovala Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice

Informační centrum vydává turistickou známku ke 100. výročí vzniku Československé republiky

Celá republika si letos připomíná 100. výročí vzniku Československa. Ani naše město není výjimkou.

Nacistická továrna Richard budí ještě dnes vášně v Chemnitz

Lidé si často myslí, že je minulost nikdy nedostihne. Možná si to myslel i Carl Hahn (1894-1961), bývalý člen představenstva společnosti Auto Union Chemnitz.

Sladký dárek z infocentra

Překvapte své blízké a přátele dárkem, který potěší oko i chuťové buňky

Kulturní pasy na rok 2018 v prodeji

Pokud se letos chystáte na návštěvu do sousedního Saska, využijte jedinečné nabídky a zakupte si v infocentru Kulturní pas Euroregionu Elbe/Labe.

Oficiální cykloprůvodce LABSKÁ STEZKA 2018

V roce 2018 můžete opět zdarma využít mezinárodního Cykloprůvodce LABSKÁ STEZKA pro českou i německou část stezky.

Labská stezka získala titul Nejlepší turistický produkt ve VCCR

Labská stezka se umístila na 1. místě ve Velké ceně cestovního ruchu 2017/2018 v kategorii Nejlepší turistický produkt

Reportáž k bilanci loňské sezony informačního centra

V několika  posledních letech zaznamenáváme každoroční  nárůst počtu návštěvníků našeho krásného královského města Litoměřice, a to nás velmi těší. Jsou to nejen místní obyvatelé či tuzemci, ale i turisté zahraniční z různých koutů světa. V našem informačním centru se snažíme poskytnout všem komplexní informace o městě i okolí a zodpovědět různé dotazy, tak abychom naše návštěvníky uspokojili.

http://www.youtube.com/watch?v=RnL5wBzTwgQ

Informační centrum bilancuje rok 2017

Informační centrum Litoměřice uzavřelo další úspěšný rok.

Kam dnes na oběd

HRÁŠKOVÝ KRÉM SE SLANINOU A KRUTONY35 Kč
ZELENINOVÝ SALÁT s nilským okounem, citrónovou majonézou, hráškovými klíčky a bagetkou129 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu