Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Účastníci první letní degustace ochutnávali produkty z Vinařství Skrášek.

Letní degustace vín na nádvoří Hradu Litoměřice

Nádvoří hradu má za sebou první letní degustaci vín pod širým nebem, pořádanou Centrem cestovního ruchu Litoměřice. Zhruba čtyřicet lidí ochutnávalo v pátek večer za krásného letního počasí a při tónech hudby v podání Rosti Pechouška nejkvalitnější produkty pocházející z Vinařství Skrášek. Vína pěstovaná na jihozápadním úpatí Pálavských vrchů přijel do Litoměřic osobně představit  malovinař Pavel Skrášek, druhý nejúspěšnější vystavovatel soutěžní, prezentační a degustační akce Litoměřický hrozen 2013. Vína nejen naléval, ale dokázal o nich i poutavě hovořit.

   „Nabídka byla opravdu kvalitní, stejně jako atmosféra na nádvoří hradu,“ zhodnotil první letní venkovní degustaci jeden z účastníků Karel Chovanec.  

   Letní degustace však nekončí. Již v pátek 9. srpna se zde představí Vinařství ZD Sedlec, které si z Litoměřického hroznu 2013 odvezlo titul šampiona pro Cabernet Sauvignon rose. Vstupné opět bude 250 korun, a to včetně drobného občerstvení a hudby. Vzhledem k omezené kapacitě míst (40 osob) je nutná rezervace (tel. č. 416 536 155, e-mail: recepce@litomerice-info.cz). V případě nepříznivého počasí proběhne akce v sále hradu.

   „Poslední letní degustace s hudbou se uskuteční poslední prázdninový den, tedy v sobotu 31. srpna,“ upřesnila vedoucí hradu Lenka Gottwaldová.
Text pod foto:
Účastníci první letní degustace ochutnávali produkty z Vinařství Skrášek.

Kam dnes na oběd

Vepřové medailonky s dijonskou omáčkou, jasmínová rýže 99 Kč
Špíz mix, americké brambory, česnekový dresink 99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu