Litoměřice

Turistický a informační portál

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu
Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Litoměřice otevřely novou podzemní expozici

„Důl Richard v proměnách času“ je název nové expozice, kterou ve zhruba 80 metrů dlouhé podzemní chodbě linoucí se pod budovou radnice otevřelo 1. června pro turisty Centrum cestovního ruchu Litoměřice.
   Poté, co vstoupíte do podzemí vchodem v Jarošově ulici, vydáte se po stopách historie dolu Richard.  Vzhledem k tomu, že nejprve se zde těžil vápenec, poté v něm nacisté vybudovali továrnu, a nyní slouží jako uložiště radioaktivního odpadu, je i expozice rozdělena do tří částí. Každá z nich připomíná jedno období. Nepochybně tím nejtemnějším je konec druhé světové války, kdy v Richardu  na následky otrocké práce pro německý zbrojní průmysl zahynulo za necelý rok v nelidských podmínkách v podzemí  4500 vězňů.
    Podél chodby je umístěno 24 panelů s informacemi v českém, německém i anglickém jazyce. Autentičnost podtrhují dobové snímky, nápisy, ale i železný vozík nebo vysypané kamení. Nechybí ani makety sudů, v nichž se v současné době ukládá v uložišti Richard radioaktivní odpad. 
    Vstup do podzemní expozice, kterou vás provede průvodce, stojí 40 korun pro dospělého.  Studenti, senioři a držitelé průkazek ZTP zaplatí 25 korun. Lístky jsou v prodeji  v informačním centru na Mírovém náměstí.

Kam dnes na oběd

Moravský vrabec ,dušené zelí ,houskové knedlíky 137 Kč
Staročeská kulajda s vejcem a houbami  

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu