Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Zhruba pět stovek návštěvníků přišlo do hradu na košt vín

Litoměřický hrad patřil v sobotu 1. června vinařům. Nechybělo zde víno litoměřické, malo i velkožernosecké, žalhostické, roudnické, mělnické, ale ani moravské a řada jiných.

Přijďte do hradu na košt lahodných vín

Více než dvě desítky českých a moravských vinařství se budou první červnový den prezentovat v hradu na 8. ročníku soutěžní, prezentační a prodejní výstavě vín Litoměřický hrozen 2019.

Den dětí se sportovním jarmarkem

Bohatý program odstartuje v 10 hodin a potrvá do 13.30, vstup je zcela zdarma.

Muzejní noc 2019

I v letošním roce proběhne v Litoměřicích Muzejní noc, která je součástí celorepublikového festivalu. Různorodý program pro dospělé i dětské návštěvníky připravilo celkem 6 institucí. Zavítat můžete do Oblastního muzea, Knihovny K.H.Máchy, Dílny ručního papíru, Severočeské galerie výtvarného umění, Letního kina a rozhledny Kalich.

Prohlídku věže Kalich můžete využít zdarma od 18:00 do 22:00 hod. Pro návštěvníky je připraven opět malý kvíz s malou odměnou za správné využití.

 

Cyklobus vyráží 1. června

Od 1. června je o víkendech pro všechny cyklisty a turisty opět v provozu oblíbený cyklobus!

Autosalon na Zahradě Čech přinesl řadu novinek

Návštěvníci si mohli prohlédnout osobní vozy značek Toyota, Seat, Opel, Ford, Škoda, Renault, Dacia, Hyundai, Mustang či Volkswagen.

Rulandské bílé je šampionem Litoměřického hroznu 2019

Rulandské bílé ročník 2018 – pozdní sběr – z České zemědělské univerzity v Praze, vinařství Mělník, je šampionem Litoměřického hroznu 2019.

Biskup Jan Baxant požehnal letošnímu roku oslav v kostele Všech svatých

Slavnostní chvíli zažil v pátek 26. dubna kostel Všech svatých v Litoměřicích. Biskup Jan Baxant totiž v průběhu mše požehnal letošnímu roku oslav 800. výročí města Litoměřice.

Zahájení turistické sezóny zpestří letošní první farmářské trhy

„Osm století příběhů“ je název exteriérové výstavy, která vás prostřednictvím osmi informačních panelů provede v roce oslav 800. výročí Litoměřic historií města.

V LITOMĚŘICÍCH PROBĚHNE VÝSTAVA ZAMĚŘENÁ NA SVĚT MOTORISMU

Ve dnech 10. až 12. května se na výstavišti v Litoměřicích uskuteční oblíbený Autosalon na Zahradě Čech.

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu