Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Výstava vín 'Vinařské Litoměřice'

15. ročník mezinárodní prodejní a soutěžní výstavy vín Vinařské Litoměřice se uskuteční v Domě kultury a na Hradě Litoměřice ve dnech 21. a 22. dubna 2017.

Výstava vín Vinařské Litoměřice je jedna z nejprestižnějších výstav České republiky. Na výstavě se budou prezentovat desítky vinařů z Čech a Moravy, ale také ze Slovenska, Německa, Itálie nebo také Rumunska. Výstavou, která se každoročně těší velkému zájmu návštěvníků, provede cimbálovka Jožky Šmukaře. Sobotní program bude jako tradičně obohacen o odborné prezentace na téma 'Víno a zdraví' a 'Víno a pokrmy'.

Výstavě každoročně předchází soutěž vín. Ta se letos konala ve dnech 29. a 30. března. Poprvé za patnáctiletou historii Vinařských Litoměřic získá titul šampion víno české, Rulandské šedé, ročník 2015, pozdní sběr z České zemědělské univerzity v Praze. Druhým nejvýše ohodnoceným vínem se stal Merlot, ročník 2015, pozdní sběr z vinařství Kosík. Na třetím místě se umístilo opět víno české, Ryzlink rýnský, ročník 2015, pozdní sběr ze Školního statku Mělník

Vinařské Litoměřice jsou zařazeny mezi nejprestižnější akce Ústeckého kraje a nesou titul Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Více informací naleznete na webu http://vinarskelitomerice.netstranky.cz/

Zdroj informací a fotografie: http://vinarskelitomerice.netstranky.cz/

Vložil Radka Nováková

Kam dnes na oběd

Bramborová krémová36 Kč
Hovězí pečeně na bylinkové omáčce, brambor134 Kč
Hovězí vývar s kořenovou zeleninou a domácími nudlemi 1,3,7,9,12  
Drůbeží játra na majoránce,dušená rýže 1,12 89 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí