Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Vinobraní 2016

Tradiční svátek vína v Litoměřicích nabídne bohatý program v pátek i sobotu 16. - 17. září.

PÁTEK 16.9.2016

HLAVNÍ SCÉNA

16:00 - Varmužova cimbálová muzika
17:30 - Michal Pelant
19:00 - Lokomotiva a Petr Vondráček
20:30 - Nebe
22:30 - Dobrý Pocity

HISTORICKÁ SCÉNA

Letošní ročník vinobraní bude ve slavnostnějším duchu a proběhne ceremonie na počest nejen města Litoměřice, ale taktéž krále a císaře národů Karla IV, který slaví své výročí 700 let od svého narození.

16:00 - Zahájení slavností, úvodní ballabile účinkujících
16:30 - Historické a lidové písničky part I.
17:00 - O tej velkej vojně
18:00 - Knechti a Lancknechti...šermířské představení
18:30 - Kapela se středověkými dudami
19:00 - Městská garda...aneb za branami je bezpečno
19:15 - Historické a lidové písničky part III.
19:45 - Večerní průvod rytířů s loučemi
20:00 - Rytíři v Litoměřicích
21:00 - Ohňové kejklování

DOMINIKÁNSKÉ NÁMĚSTÍ

Uskupení Základní umělecké školy Litoměřice

NÁDVOŘÍ DIVADLA

Litoměřické sbory a divadelní spolky

KOSTELNÍ NÁMĚSTÍ

Během pátka bude program na Kostelním náměstí zajištěn.
Kapely budou hrát převážně místní, k poslechu i tanci, zaměřené převážně na pop, ale nebude chybět ani jazz nebo cimbál.

ATRIUM DK

Taneční scéna

16:00 – Climate (Excrew, downtempo)
17:30 – Patrik_S (Exbreakbeat)
18:00 – Skiny (Breakbeat mix, Rce)
19:30 – Massta (Basscoffee, chillout)
21:00 – Lost (Hip-Hop dj show)
22:30 – Dave_J (Excrew, drumandbass)

SOBOTA 17.9.2016

HLAVNÍ SCÉNA

10:00 - Vávrovanka
11:30 - Jefferson
13:00 - Stará sešlost
14:00 - historický průvod
15:00 - Little star
16:00 - Hodiny
17:30 - Bokomara a Naďa Urbánková
19:00 - Arrhytmia
OHŇOSTROJ
20:30 - Burma Jones
22:30 - The Boom

HISTORICKÁ SCÉNA

10:00 - Slavnostní zahájení jarmarku
10:15 - Ranní pohádka, Bujaré tance, Rytířské klání
12:00 - CK infaterie, Rytíř a jeho kůň
13:00 - Povídání Litoměřického kata, Dobová kapela
15:00 - Dobová kapela, Jezdecké umění
17:15 - Ukázka palných zbraní, Půtky šermířské, Švejkoviny
19:15 - Dobová kapela, Průvod rytířů s loučemi
20:00 - Rytířská turnaj, Ohňové kejklování

DOMINIKÁNSKÉ NÁMĚSTÍ

15:00 - Justin Lavash
16:30 - Adriano Trindade
18:00 - Elena Sonenshine
19:30 - JJIM Band a Iva Kubelková
21:00 - Carpet Cabinet
22:00 - Universal Swing Brothers

NÁDVOŘÍ DIVADLA

11:00 - zahájení DRAK
11:30 - Divadlo v batohu - O nebojsovi
12:45 - Pohadlo
15:00 - Čiperové - dětská kapela
16:15 - Li-Di - Voda dobrá, voda zlá
17:30 - Sváťovo dividlo - Míša Kulička

NÁDVOŘÍ HRADU

10:00 – 18:00 Stánky na nádvoří hradu: česká a moravská vína, litoměřický burčák, občerstvení, dobové produkty
Podium na nádvoří
10:00 - Sváťovo Dividlo - pohádka Míša Kulička
13:00 - přivítání krále s družinou
13:10 – představení královské kolekce vín a mapy pravděpodobné cesty révy vinné z Burgundska do Čech
13:30 – řazení průvodu, odjezd krále s družinou na Mírové náměstí
15:30 - Kapela Pumpa - jižanský rock

KOSTELNÍ NÁMĚSTÍ

Během soboty bude program na Kostelním náměstí zajištěn.
Kapely budou hrát převážně místní, k poslechu i tanci, zaměřené převážně na pop, ale nebude chybět ani jazz nebo cimbál.

ATRIUM DK

Taneční scéna

16:00 – Excrew (B2B set)
17:00 – Huing (Exmix)
18:00 – Kazuyoshi (Excrew, funky mix)
19:00 – Motive ( Excrew, house)
20:00 – Grunny (Shaker, EDM)
21:00 – Paskvill ( Excrew, oldschool house)
22:00 – Igor Pataky ( Overthere mix)
23:00 – Patyzon (Excrew, techhouse)

pouťová zábava na parkovišti u hvězdárny

Vložil Radka Nováková

Kam dnes na oběd

Krémové rizoto s hlívou ústřičnou,sojovým masem a rukolou 129 Kč
Bramborová polévka s houbami  
Steak z vepřové kotlety s rest.zeleninou, dresink,opeč.bagetka 99 Kč
Sekaný řízek se sýrem, vařené brambory, tatarská omáčka 90 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí