Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Povídání o víně - Vinařství Volařík

Při letním Povídání o víně se na nádvoří hradu představí Vinařství Volařík z Mikulova. Vína z Vinařství Volařík jsou hojně ceněná v prestižních soutěžích vín. Letošní Vinařské Litoměřice přinesly Vinařství Volařík ocenění Champion výstavy. V mezinárodní soutěži vín Prague Wine Trophy získalo ocenění Prague Regional Champion. V loňském roce získalo Vinařství Volařík dvě zlaté medaile na mezinárodní soutěži AWC Vienna. V  loňském roce bylo navíc pátým rokem po sobě vyhlášeno Králem vín za nejlepší kolekci vín.

Vstupené činí 250 Kč a zahrnuje vzorky vín a občerstvení.

Místa je nutné rezervovat na recepci hradu: Tyršovo náměstí 68, tel.: +420 416 536 155, recepce@litomerice-info.cz.

V rodině Volaříků poctivě pěstují lásku k vínu od druhé světové války, kdy se zakladatel rodinné tradice, Leopold Volařík, naučil vinohradnickému a vinařskému umění od německých starousedlíků. Rozvoj vinařské tradice přerušila násilná kolektivizace a návrat k vinařství byl možný až po revoluci v roce 1989, kdy v restitucích byly postupně vraceny vinice původním majitelům.

Zakladatelem Vinařství Volařík, které vstoupilo na trh pod tímto označením v roce 2007,  je Ing. Miroslav Volařík. Vinařství nyní obhospodařuje v integrované produkci 90 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Vyrábí přívlastková, zejména bílá, vína. Produkci doplňují vína rosé a od roku 2011 i Sekty Volařík.

Vložil Radka Nováková

Kam dnes na oběd

Vepřová pečeně se zelím,houskové knedlíky/ze stálé nabídky/ 169 Kč
Krémové rizoto s hlívou ústřičnou,sojovým masem a rukolou 129 Kč
Vepř. játra balená ve slanině na špízu s pepř. omáčkou, hranolky 85 Kč
Sekaný řízek se sýrem, vařené brambory, tatarská omáčka 90 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí