Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Několik stovek návštěvníků zavítalo v sobotu do hradu na Hrozen

Tisková zpráva města Litoměřice ze dne  5. června 2016

Pětadvacet zástupců českých, moravských a jednoho rakouského vinařství a téměř šest stovek spokojených návštěvníků. Takový je výsledek sobotního Litoměřického hroznu, tedy soutěžní, prezentační a prodejní výstavy vín, která po celý den probíhala v hradu.

Již po 10. hodině přicházeli do hradu první milovníci kvalitních vín. Ve 14 hodin se pak stali svědky vyhlášení vítězů soutěže, jejímž šampionem se stal Modrý portugal 2014 z Žernoseckého vinařství. Majitel vinařství František Kupsa cenu osobně převzal z rukou starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče, pod jehož záštitou akce probíhala, a Anny Matulové, ředitelky Centra cestovního ruchu, které bylo pořadatelem akce.

Zajímavým zpestřením byla nová rozměrná mapa představující pravděpodobné cesty révy vinné z Burgundska do Čech, kterou návštěvníci Hroznu spatřili hned po vstupu do hradu.  „Roku 1358 vydal král Karel IV.  nařízení na podporu vzniku nových vinic v oblasti Prahy a ve všech královských městech. Burgundské víno se do Čech mohlo dostat po několika obchodních cestách, do Litoměřic pravděpodobně i po Labi, které představovalo jednu z možných cest vedoucích pak dále do Saska,“ uvedla ředitelka Matulová.

Sobotní degustaci vín provázel i kulturní program, v průběhu kterého se představila kapela Od plotny skok, orchestr Péro za kloboukem, sbor Vaganti se středověkými písněmi a kejklíř Pupa.

Tiskovou zprávu připravila Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice

Vložil Radka Nováková

Kam dnes na oběd

Drůbeží vývar s masem a domácími nudlemi 
Pečené kuře A LA BAŽANT ,bramborové knedlíky 129 Kč
Zeleninový salát s grilovaným hermelínem a zálivkou vinaigrette 99 Kč
Dančí plec na červeném vině s bramborovými plackami 129 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí