Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Litoměřický hrozen 2016

Litoměřický hrozen letos již popáté

Tradiční prezentační, soutěžní a prodejní výstava vín z Čech a Moravy, nesoucí poetický název „Litoměřický hrozen“, oslaví v roce 2016 malé jubileum. Proběhne totiž již pátý ročník, nad jehož konáním převzal záštitu starosta Litoměřic Mgr. Ladislav Chlupáč a který pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice spolu s Cechem českých vinařů.

V rámci této komorní výstavy, která každoročně oživuje prostory litoměřického hradu, proběhne 6. května také soutěž přihlášených vín. Funkce ředitele soutěže se laskavě ujal pan Jiří Čábelka, předseda Cechu českých vinařů.

Samotná výstava pak rozvíří kulturní dění ve městě v sobotu 4. června od 10 do 20 hodin.  A bude se opravdu na co těšit. Kromě ochutnávek výtečných vín od přítomných vystavovatelů nebude chybět občerstvení vhodné k vínu. Mozaiku slavnostního vinařského dne doplní doprovodný program, určený celé rodině. O zábavu se postará orchestr Péro za kloboukem a kejklíř Pupa. Osobnost Karla IV., který se narodil přesně před 700 lety a který se významně zasloužil o rozvoj českého vinařství, připomenou středověké písně v podání sboru Vaganti.

Vstupné na výstavu činí 100Kč a všichni zájemci jsou srdečně zváni. Více informací naleznete na www.litomerickyhrozen.cz.

Vložil Radka Nováková

Fotogalerie

fotografie

Kam dnes na oběd

Svíčková na smetaně, houskové knedlíky, brusinky 105 Kč
Sekaný řízek se sýrem, vařené brambory, tatarská omáčka 90 Kč
Vepřová pečeně se zelím,houskové knedlíky/ze stálé nabídky/ 169 Kč
Krémové rizoto s hlívou ústřičnou,sojovým masem a rukolou 129 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí