Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Start turistické sezóny zpestří výsadba vinné révy, otevření vinařského infocentra, představení nové knihy i vernisáž výstavy Šrůtkových obrazů

Tisková zpráva ze dne 25. dubna 2016

Na nevšední zahájení letošní turistické sezóny zve Centrum cestovního ruchu Litoměřice. Začátek sezóny zpestří výsadba vinné révy, otevření vinařského infocentra, představení nové knihy i vernisáž výstavy Šrůtkových obrazů. Pestrý program se na nádvoří hradu uskuteční 2. května v době od 17 do 19 hodin.

V duchu oslav 700. výročí narození krále Karla IV., které si letos připomínáme, dojde za účasti starosty města hned v úvodu k výsadbě třech sazenic vinné révy, které porostou přímo na nádvoří hradu.

Při té příležitosti dojde k otevření nového vinařského infocentra, které vzniklo v přízemí správní budovy na nádvoří hradu. „Návštěvníkům nabídne ke koupi v průběhu sezony, tedy od května do září každý den v týdnu od 11 do 16 hodin, upomínkové předměty, propagační materiály, ale i česká vína, která budou moci na nádvoří hradu nebo přímo v infocentru také ochutnat. Chybět nebude ani Královská kolekce vín speciálně adjustovaná Cechem českých vinařů u příležitosti oslav narození Karla IV.,“ informovala ředitelka CCR Anna Matulová.

Start turistické sezóny zpestří i představení právě vycházejícího „Průvodce po vinařstvích na Litoměřicku“.  Publikace přibližuje zajímavou historii vinařství v našem regionu, zajímavosti z oboru vinařství a výrobní postupy. Především pak obsahuje sérii rozhovorů s vinaři, které jsou doplněny bohatou fotodokumentací.  „V dalších částech pak čtenáři najdou také tipy na vinařské akce konané v regionu i rady o tom, co v souvislosti s koštováním vín a návštěvou vinařství nedělat,“ slibuje autor knihy Michal Závada, podle něhož publikace přináší atraktivní a přehlednou formou informace, které podobným způsobem dosud nebyly uveřejněny.

Slavnostní zahájení letošní turistické sezony pak ukončí vernisáž výstavy zhruba dvacítky děl pocházejících z dílny již nežijícího akademického malíře V. A. Šrůtka, které se zúčastní umělcova dcera, akademická malířka Ivana Grimmová.

Tiskovou zprávu zpracovala Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice

Vložil Radka Nováková

Fotogalerie

fotografie

Kam dnes na oběd

Vepřová pečeně se zelím,houskové knedlíky/ze stálé nabídky/ 169 Kč
Tagliatelle s bazalkovým pestem a sušenými rajčaty zdobené parmazánem 119 Kč
Tortilla s kuřecím masem, zeleninový salátek, bylinkový dip 99 Kč
Krůtí křídla v barbecue marinádě, americké brambory 99 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí