Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Podpora Litoměřic fairtradovým aktivitám pokračuje

TISKOVÁ ZPRÁVA MĚSTA LITOMĚŘICE ze dne 6. dubna 2016

Město Litoměřice je i v letošním roce oprávněno užívat titul „Fairtradové město“, které mu bylo uděleno společně se Vsetínem v roce 2011 jako prvnímu městu v České republice. Kontrolní komise složená z členů pracovní skupiny fairtradových měst posoudila jeho aktivity a konstatovala, že splňuje všechna kritéria potřebná k udržení statusu.

Litoměřická radnice podporuje fairtradové aktivity i finančně. Již třetím rokem nabízí jednot¬livcům, organizacím i skupinám ak¬tivních obyvatel možnost čerpat z grantového systému města finanční prostředky. Z Programu na podporu fairtradových aktivit bylo za tuto dobu podpořeno celkem 21 aktivit, a to zhruba 80 tisíci korunami.

„Letos se o dotaci úspěšně ucházelo sedm žadatelů,“ informovala Hana Tobiášová, koordinátorka projektu a vyjmenovala podpořené projekty. Letos se podle ní opět můžeme těšit na festival „Dun dun“ věnovaný Africe, akce „Fairtradové pečení je voňavé umění“, „Známe fair trade v Litoměřicích“, „Sousedi, pojďte na kafe“, dále „Fairový ostrov III“, „Fairtrade očima študáků“ nebo „Z plantáže na pult aneb Cesta banánů“.

Tiskovou zprávu připravila Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice

Vložil Radka Nováková

Kam dnes na oběd

Kuřecí steak s gratinovanými bramborami, mrkvový salátek 99 Kč
Vepřové medailonky s dijonskou omáčkou, jasmínová rýže 99 Kč
Vepřový plátek plněný olomouckými tvarůžky,brambor,zelný salát99 Kč
Brokolicový krém s nivou 

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí