Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Oslavy 1210 let Ohře skončily v Litoměřicích

Symbolickým vlitím vody z Ohře do Labe skončily v sobotu odpoledne v Litoměřicích oslavy 1210 let od první písemné zmínky o Ohři. Zhruba tři stovky návštěvníků se zúčastnily akce, která probíhala ve veslařském areálu na Střeleckém ostrově, tedy nedaleko soutoku Labe a Ohře.
   Malé i velké návštěvníky vítali již krátce po poledni veselí vodníci Ohřínek a Polabáček. Zábavné odpoledne totiž bylo akcí pro celou rodinu. Potlesk si hned v úvodu vysloužili voraři, kteří i přes chladné počasí bosí připluli na voru, aby připomněli, že právě vory bývaly v minulosti na Ohři často k vidění. Báje a pověsti vztahující se k řece pak připomněl historik Petr Hlaváček, který zde představil publikaci, jíž je autorem. Kniha Řeka Ohře v bájích a pověstech je k zakoupení i v litoměřickém infocentru.
   Symbolické vlití Ohře do Labe proběhlo za účasti generálního vikáře Stanislava Přibyla, starosty města Ladislava Chlupáče a řady dalších hostů. Nechyběl mezi nimi ani ředitel Klubu železničních cestovatelů Bohumil Augusta, neboť do Litoměřic vyjelo v rámci oslav několik speciálně vypravených historických vlaků jak ze směru od Lysé nad Labem, tak i z Ústí nad Labem.  K vidění však byly i vozy zcela moderní. Partnerem akce se totiž stala firma Horejsek, díky níž mohli návštěvníci možnost otestovat například automobil značky Volkswagen Touran.
  Lidé si se zájmem prohlíželi i zázemí veslařského klubu, kde zábavné odpoledne probíhalo. Její součástí proto bylo také představení čtyř nových lodí, z nichž jedna se jmenuje Ohře. Jejich křest následně vystřídala veslařská exhibice.
  Kdo z dětí se nezahřál dováděním ve skákacím hradu, mohl se zapojit do výtvarných dílen, které probíhaly v budově veslařského klubu.
   Letošní turistickou sezónu v Litoměřicích pak večer definitivně zakončilo divadelní představení Davida Šíra „Včera, dnes a zítra aneb Nové scénky Felixe Holzmanna. Vystoupení imitátora pobavilo v hradu stovku diváků. „Sezóna sice skončila, ale kvalitní služby nabízíme turistům po celý rok,“ připomněla Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice, které bylo společně s Destinační agenturou Dolní poohří organizátorem akce. 
   Zatímco letošní turistická sezóny se nesla ve znamení oslav Ohře, které začaly v Německu, vrcholily v Kadani a zakončeny byly v Litoměřicích, sezóna roku 2016 připomene řadou akcí osobnost krále Karla IV.  „Od jeho narození totiž uplyne 700 let,“ upozornila Martina Vondráková, marketingová manažerka CCR.

Tiskovou zprávu připravila Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice, Foto: Eva Břeňová
 

Vložil Martina Vondráková

Fotogalerie

fotografie

Kam dnes na oběd

Hovězí svíčková s brusinkami,domácí houskové knedlíky/ze stálé nabídky179 Kč
Vepřový plátek plněný olomouckými tvarůžky,brambor,zelný salát99 Kč
Kuřecí steak s gratinovanými bramborami, mrkvový salátek 99 Kč
Zeleninový salát s grilovaným hermelínem a zálivkou vinaigrette 99 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí