Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Návštěva krále Karla IV. na litoměřickém vinobraní

Tradiční oslava vína se blíží a již v sobotu 19. září přijede český král Karel IV. i se svou družinou opět do Litoměřic. Svou návštěvu započne v sobotu jako tradičně v litoměřickém hradu, kde zkontroluje zásobu hradních vín a správný výběr hradního desátku ve Svatostánku českého vinařství. Po kontrole hradního sklepení a po přípitku na nádvoří hradu pokračuje král ve slavnostním průvodu na náměstí. Tímto ovšem program na hradě nekončí. Po celý den je na nádvoří připraveno posezení s možností ochutnávky místních vín, občerstvení a poslechu hudby, v dopoledních hodinách v podání Rosti Pechouška, v odpoledních pak v podání Patricka Foxe. 


Hlavním místem oslav je již tradičně historické jádro Litoměřic. Na náměstí je připraven pestrý historický program po oba dva dny oslav (tj. 18. a 19. září) spojený s řemeslným jarmarkem, kejklováním, zpěvem, tancem, rytířskými turnaji i pochody s loučemi. Na hlavní scéně se představí nejen cimbálová a dechová muzika, ale vystoupí také kapely Ready Kirken, Petr Bende, Jelen, MIG 21, aj.


Páteční i sobotní program zahrnuje také scény na Dominikánském náměstí, nádvoří divadla K. H. Máchy a Kostelním náměstí. Těšit se můžete na muzikanty litoměřické Základní umělecké školy, litoměřické pěvecké sbory, jazz, swing i taneční hudbu. Na historické scéně se budou zpívat historické a lidové písničky, hrát na dudy, aj. Pro dětské návštěvníky jsou v pátek otevřeny strašidelné historické sklepy a po celé dva dny oslav poslouží dětem k zábavě lunapark U Hvězdárny.

Vložil Radka Nováková

Kam dnes na oběd

Kuřecí steak s gratinovanými bramborami, mrkvový salátek 99 Kč
Zeleninový salát s grilovaným hermelínem a zálivkou vinaigrette 99 Kč
Špagety se špenátovým pestem ,rajčaty a mozzarelou 119 Kč
Hovězí svíčková s brusinkami,domácí houskové knedlíky/ze stálé nabídky179 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí