Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Velikonoční jarmark řemesel a dovedností v Hradu Litoměřice


   Nádvoří a vnitřní prostory Hradu Litoměřice v sobotu 28. března rozkvetou jarem. Od 10 do 17 hodin se zde uskuteční čtvrtý ročník Velikonočního jarmarku řemesel a dovedností, který pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice. Vstup je volný.
   Svátky jara jsou neodmyslitelně spjaté s Velikonocemi, takže na pultech zhruba třiceti stánků nebudou chybět nejrůznější druhy kraslic – zdobené krajkou, madeirou i tradiční malované. Návštěvníci uvidí nejen ukázky zdobení kraslic, výroby dekorací z kukuřičného šustí, ale také pletení pomlázek z vrbového proutí, tvorbu ručního papíru a další dovednosti. Své výrobky představí také Klub seniorů nebo Diakonie.
   Pro děti i dospělé je připraven zajímavý doprovodný program. Začne v 10 hodin přednáškou o historii hradu, kterou povede litoměřický historik Filip Hrbek. O půl hodiny později vystoupí dětský pěvecký sbor Litoměřický hlásek. V 11 hodin se představí divadelní spolek Loudidlo. V odpoledním programu začínajícím ve 14 hodin návštěvníci zhlédnou vystoupení flétnového souboru Základní umělecké školy Litoměřice a v 15 hodin divadelní představení souboru Mladivadlo.
   K oslavě jara samozřejmě patří také dobré jídlo a pití, proto budou k ochutnání i zakoupení různé druhy pečiva, koláčky, sýry, škvarkové placky, mošty, bylinné sirupy, hradní vína a další pochoutky. Chybět nebudou ani zvířátka na nádvoří hradu.

Vložil Hana Mildová

Kam dnes na oběd

Zapečené vepřové kotlety s hořčicí a smetanou,šťouchané brambory 107 Kč
Drůbeží vývar s masem a domácími nudlemi  
Štěpánská hovězí pečeně, karlovarské knedlíky 105 Kč
Šunkafleky, červená řepa 80 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí