Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Hrad zve na degustaci českých i moravských vín

   Hned dvě degustace vín proběhnou v březnu v Hradu Litoměřice. Na své si přijdou jak milovníci českých, tak i moravských vín.

   Již 6. března představí své nejlahodnější produkty Zdeněk Vybíral, majitel Vinařství sv. Tomáše z Malých Žernosek. Prestiž tohoto rodinného vinařství nacházejícího se v malebné oblasti Českého středohoří, v litoměřické vinařské podoblasti, rok od roku stoupá.

   Cílem společnosti je vyrábět kvalitní odrůdová vína jakostní a vína s přívlastky. „Stěžejními pěstovanými odrůdami jsou odrůdy burgundské, a to především Rulandské šedé, bílé a modré, Müller Thurgau a Svatovavřinecké. Hrozny jsou pěstovány s největší péčí a zpracovávány převážně ručně, klasickými technologiemi. Kromě tradičních bílých vín je část modrých hroznů zpracovávána „bílou technologií“ na klaret a dále na rose,“ uvádí Zdeněk Vybíral.  Nejen o „bílé technologii“, ale i o řadě jiných zajímavostí nepochybně pohovoří Zdeněk Vybíral v průběhu degustace, jež se i tentokráte uskuteční v degustační místnosti hradu od 18 hodin.

    Neméně zajímavá jistě bude i degustace vín produkovaných Zemědělským družstvem  Němčičky, v jehož případě si zase přijdou na své milovníci moravských vín. ZD Němčičky se totiž nachází na Moravě, ve Velkopavlovické vinařské oblasti, v centru Modrých hor. Degustace vín ZD Němčičky se v Hradu Litoměřice uskuteční 12. března od 18 hodin.

   Vstupenky na obě degustace jsou k zakoupení denně od 9:00 do 17:00 hod. v recepci hradu nebo prostřednictvím e-shopu ZDE

Vložil Hana Mildová

Fotogalerie

fotografie

Kam dnes na oběd

Vepřový plátek plněný olomouckými tvarůžky,brambor,zelný salát99 Kč
Drůbeží vývar s masem a domácími nudlemi 
Zapečená bíla ryba se špenátem, sýrem a bramborami 85 Kč
Kuřecí steak s gratinovanými bramborami, mrkvový salátek 99 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí