Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Litoměřický hrad byl vyhlášen Stavbou Ústeckého kraje 2013

26. února 2015

Litoměřický hrad byl vyhlášen Stavbou Ústeckého kraje roku 2013. Cenu včera v Ústí nad Labem převzal starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková, architekt Jiří Jarkovský a Zbyněk Lisý, zástupce firmy Konstruktiva Konsit. Neméně potěšující je skutečnost, že do Litoměřic putuje i druhé místo. Získala ho firma Hennlich za dostavbu výzkumného a vývojového centra na Českolipské ulici. Třetí skončil Děčín s projektem knihovny a multimediálního centra.

   V případě hradu porota ocenila přístup investora a celého projektového týmu ke komplexní revitalizaci nevyužitého a zchátralého objektu původního gotického hradu. „Materiálové a hmotové řešení úspěšně navazuje na historickou část a je příkladem kvalitní konverze areálu. Za velice pozitivní počin považujeme obnovení hlavního vstupu z vnitřního města v duchu původní dispozice. Vysokou kvalitu architektonického řešení dokladuje i restaurátorsky provedená úprava architektonických prvků na fasádě, včetně nutných konstrukčních úprav portálu. To, že pro další generace zůstanou zachovány při stavbě objevené a částečně zachované další prvky, je navíc přidanou hodnotou této investorsky, architektonicky, projektově i realizačně velice zdařilé akce,“ stojí v hodnocení poroty.

   Starosta Chlupáč neskrýval z výsledku radost. „Ocenění nás velmi těší, protože stavba nebyla jednoduchá. Naším cílem bylo revitalizovat hrad pro potřeby moderní doby, ovšem s velkým respektem k jeho mimořádné historii. Výsledek je dílem nezměrného úsilí řady lidí, bez nichž bychom to nedokázali,“ uvedl Ladislav Chlupáč. 


      Soutěž vyhlašuje od roku 2002 Okresní hospodářská komora v Litoměřicích ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků a Sdružením stavebních firem Ústeckého kraje. Litoměřice nezískaly cenu za Stavbu roku Ústeckého kraje poprvé. Za rok 2011 ji obdržel nový Domov pro seniory na Dómském pahorku.

Zpracovala: Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí Města Litoměřice

Vložil Martina Vondráková

Fotogalerie

fotografie

Kam dnes na oběd

houbovém krupotu1,7 135 Kč
Čerstvé špagety VEGETARIANA/karotka,pórek,cuketa/s mozzarelou 1,3,7,12 97 Kč
Moravský vrabec, bramborové knedlíky, špenát 105 Kč
Kuřecí plátek , sýrová omáčka, jasmínová rýže 99 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí