Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Litoměřický hrad byl vyhlášen Stavbou Ústeckého kraje 2013

26. února 2015

Litoměřický hrad byl vyhlášen Stavbou Ústeckého kraje roku 2013. Cenu včera v Ústí nad Labem převzal starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková, architekt Jiří Jarkovský a Zbyněk Lisý, zástupce firmy Konstruktiva Konsit. Neméně potěšující je skutečnost, že do Litoměřic putuje i druhé místo. Získala ho firma Hennlich za dostavbu výzkumného a vývojového centra na Českolipské ulici. Třetí skončil Děčín s projektem knihovny a multimediálního centra.

   V případě hradu porota ocenila přístup investora a celého projektového týmu ke komplexní revitalizaci nevyužitého a zchátralého objektu původního gotického hradu. „Materiálové a hmotové řešení úspěšně navazuje na historickou část a je příkladem kvalitní konverze areálu. Za velice pozitivní počin považujeme obnovení hlavního vstupu z vnitřního města v duchu původní dispozice. Vysokou kvalitu architektonického řešení dokladuje i restaurátorsky provedená úprava architektonických prvků na fasádě, včetně nutných konstrukčních úprav portálu. To, že pro další generace zůstanou zachovány při stavbě objevené a částečně zachované další prvky, je navíc přidanou hodnotou této investorsky, architektonicky, projektově i realizačně velice zdařilé akce,“ stojí v hodnocení poroty.

   Starosta Chlupáč neskrýval z výsledku radost. „Ocenění nás velmi těší, protože stavba nebyla jednoduchá. Naším cílem bylo revitalizovat hrad pro potřeby moderní doby, ovšem s velkým respektem k jeho mimořádné historii. Výsledek je dílem nezměrného úsilí řady lidí, bez nichž bychom to nedokázali,“ uvedl Ladislav Chlupáč. 


      Soutěž vyhlašuje od roku 2002 Okresní hospodářská komora v Litoměřicích ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků a Sdružením stavebních firem Ústeckého kraje. Litoměřice nezískaly cenu za Stavbu roku Ústeckého kraje poprvé. Za rok 2011 ji obdržel nový Domov pro seniory na Dómském pahorku.

Zpracovala: Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí Města Litoměřice

Vložil Martina Vondráková

Fotogalerie

fotografie

Kam dnes na oběd

Vepřová játra na cibulce, jasmínová rýže 85 Kč
Kuřecí kapsa plněná sušenými rajčaty, bylinkové tagliatelle 99 Kč
Bylinkové tagliatelle s uzeným norským lososem a cuketami 97 Kč
Dršťková polévka z hlívy ústřičné  

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí