Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Ples přátel vína ani letos nezklamal

   Degustací vín pocházejících z Vinařství Bukovský z Kobylí začal netradičně v sobotu 19. února v Hradu Litoměřice letošní 3. ročník Plesu přátel vína. Zatímco byly návštěvníkům akce rozlévány degustační vzorky bílých, růžových a červených vín pocházející z Modrých hor na Moravě, zástupce vinařství Pavel Hušek poutavě hovořil o tamních vinicích.
   Poté, co Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice, popřála hostům příjemný večer v hradu, zazněly první tóny v podání Bandu Rosti Pechouška. Nejen ve znamení hudby se však celý večer nesl. Moderátorka plesu Eva Břeňová pozvala na podium k rozhovoru i Dionýze Hutára, majitele Vinařství pod Sedlem, které se nachází v Horních Chobolicích, tedy na okraji litoměřické vinařské oblasti. Nechyběla ani soutěž o ceny, mezi nimiž byl i certifikát opravňující k zapůjčení vozu na víkend od společnosti Horejsek. O zcela netradiční půlnoční překvapení se postarala skupina žen z Obrnic, které si neváhaly udělat legraci samy ze sebe a vrhly se do víru tance v roli havajských tanečnic. Úspěšně jim při tom sekundoval „Dan Nekonečný“. 
   Mezi hosty Plesu přátel vína nechyběli opravdoví vinaři, milovníci kvalitních vín, ani lidé, kteří si přišli „pouze“ zatančit. Pozdravit je přišel i starosta města Ladislav Chlupáč, který si s Bandem Rosti Pechouška „střihl“ několik písní.
   Vzhledem k ohlasům bylo zřejmé, že 3. ročník Plesu přátel vína navázal na úspěchy dvou ročníků předchozích.  „K vínu patří hudba. Věřím, že spojení kvalitních vín s kvalitní hudbou Bandu Rosti Pechouška a komorní atmosférou hradu poskytlo návštěvníkům plesu zážitky, na které se těšili,“ konstatovala na závěr  ředitelka CCR Litoměřice Anna Matulová.

Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí Města Litoměřice

Vložil Hana Mildová

Fotogalerie

fotografie

fotografie

Kam dnes na oběd

Krémové rizoto s hlívou ústřičnou,sojovým masem a rukolou 129 Kč
Hovězí vývar s játrovými knedlíčky  
Svíčková na smetaně, houskové knedlíky, brusinky 105 Kč
Steak z vepřové kotlety s rest.zeleninou, dresink,opeč.bagetka 99 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí