Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Hrozen zná svého Championa

Ve čtvrtek 22. května proběhlo v sále litoměřického hradu hodnocení vzorků vín, přihlášených do soutěže Litoměřický hrozen, která je součástí prezentační a prodejní akce, jejímž pořadatelem je Centrum cestovního ruchu Litoměřice. Dvě komise složené z laické i odborné veřejnosti zasedly v 15 hodin a odborně posuzovaly vína podle chuti, barvy a vůně dle stobodové stupnice.

Cílem tohoto klání bylo odborné posouzení vín z českých a moravských vinařských oblastí, obcí a tratí, a tím podpořit výrobu a prodej vín. Po dvouhodinovém tichu a za plného soustředění se, bylo rozhodnuto o tom, která vína budou bojovat o titul Championa výstavy. Finální hodnotící komise ve složení Vladimír Šuhajek, Martin Ševic, Miroslav Láska, Dyonýsos Hutár a Tomáš Kříž zasedla k degustaci nejlépe hodnocených vzorků v kategoriích suchých a polosuchých bílých, červených a růžových vín. Tím se nakonec stalo víno originální certifikace, Sauvignon z vinařství Hanzel, které se zúčastnilo v letošním roce poprvé. 

Účast české vinařské oblasti byla vyvážená té moravské a jedno z českých vín se utkalo v rozstřelu o titul Championa výstavy. Nejvíce hodnocení posbíralo vinařství Lahofer, které bylo široce zastoupeno ve všech hodnocených kategoriích.  Slavnostní předávání proběhne ve 14 hodin v rámci programu výstavy, která se koná dne 7. června v sále Hradu Litoměřice.

Vložil Martina Vondráková

Kam dnes na oběd

Zeleninový salát s kousky tuňáka v oleji, rozpečená bagetka 99 Kč
Vepřová játra na cibulce, americké brambory, tatarská omáčka 99 Kč
Vepřová játra na roštu,bramborové dukátky,tatarská omáčka89 Kč
Zapečené vepřové kotlety s hořčicí a smetanou,šťouchané brambory 107 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí