Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Evě Pilarové tleskali lidé v hradu ve stoje

 Potleskem ve stoje skončil včera večer v litoměřickém hradu koncert Evy Pilarové, pořádaný Centrem cestovního ruchu Litoměřice. Legenda české hudby, které letos oslaví 75. narozeniny, okouzlila publikum nejen profesionálním výkonem, ale i přátelským a skromným vystupováním.  V konferenčním sále hradu zazněly písně, jež byly průřezem její dlouholeté tvorby.  Ve chvíli, kdy lidé slyšeli texty, jako „Ach, ta láska nebeská“, „Raději jsem neměla ten román …“ nebo „Tam za vodou v rákosí“, bylo z  reakcí zřejmé, proč si dokázala získat  srdce nejen staršího publika.
   Při vystoupení jí nejen hudebně, ale i slovem úspěšně sekundovali kontrabasista Vít Fiala a pianista Milan Dvořák. Kapelník Fiala přitom zavzpomínal na nedávno zesnulého trombonistu Sváťu Košvance, ale i na v sále přítomného muzikanta Ádu Škardu.
   Eva Pilarová však do Litoměřic nepřivezla pouze legendární šlágry, ale i fotografie, jejichž vernisáž proběhla o dvě hodiny dříve ve výstavních prostorách hradu. Nechyběly mezi nimi ani snímky pocházející z Litoměřic. V průběhu vernisáže, které se zúčastnil nejen starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, ale i litoměřický biskup Jan Baxant, zpěvačka ochotně odpovídala na dotazy, které spontánně zaznívaly z publika. Nebála se přitom udělat si legraci i sama ze sebe.  Fotografie, které si počítačově upravuje, budou v hradu vystaveny do konce dubna.
   „To, že je paní Evička velká zpěvačka, všichni víme. Její písně jsem obdivoval už jako malý kluk a velmi jí děkuji, že mi umožnila zavzpomínat na chvíle mého mládí a určitě nejen mne.  Neskutečně mne však překvapila i jako fotografka,“  konstatoval na podiu starosta Chlupáč poté, co Evě Pilarové předal květiny.

Vložil Hana Mildová

Kam dnes na oběd

Tortilla s kuřecím masem, zeleninový salátek, bylinkový dip 99 Kč
Hamburská vepřová kýta, špekové knedlíky 99 Kč
Tataráček z lososa s cherry rajčaty,křupavý toast 129 Kč
Drůbeží vývar s domácími nudlemi  

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí