Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Centrum cestovního ruchu  >  Aktuality z CCR

print pdf

Aktuality z CCR

Světoznámý fotograf Kratochvíl ocenil v hradu výstavu Jana Hodače

   Celkem 66 velkoformátových fotografií nezdolné krajiny severních Čech obdivovali návštěvníci včerejší vernisáže fotografa Jana Hodače, která proběhla ve výstavních prostorách litoměřického hradu. Vernisáž výstavy mosteckého autora nazvaná „Hory doly“ měla i bohatý doprovodný program, včetně živé hudby v konferenčním sále hradu a později i v degustační místnosti, kde proběhla ochutnávka vín pocházejících z třebívlického vinařství.
   Nechyběla ani řada osobností, mezi nimiž byl i světově uznávaný lovosický rodák Antonín Kratochvíl,  portrétní a reportážní fotograf žijící v USA. Věnuje se hlavně dokumentární fotografii, za kterou byl několikrát mezinárodně oceněn.  V roce 1999 ho časopis American Photo zařadil mezi sto nejvýznamnějších osobností světové fotografie. O to cennější byla jeho slova pronesená v úvodu vernisáže na adresu Hodačových děl: „Je úžasné, jak mistrovsky jsi dokázal nafotit krajinu, kterou nejdříve vykutají a pak zvelebují,“ dotkl se Antonín Kratochvíl, držitel tří cen prestižní fotografické soutěže World Press Photo, tematiky vystavovaných snímků.
   Zachycují krajinu severočeských hnědouhelných dolů v podhůří Krušných hor, plánované změny v krajině v souvislosti s postupem těžby, následným zahlazováním stop a průběhem rekultivace, až po finální etapy, jakou je například jedinečné napouštění obřího mosteckého jezera. Jan Hodač nabídl odlišný pohled na tento kraj. „Jde o fenomén neustálé přeměny a zrodu, který je úžasným svědectvím o působení člověka v krajině v celoevropském měřítku,“ uvedl autor výstavy, která v Hradu Litoměřice potrvá do 8. listopadu.

Foto:
Významným hostem  vernisáže velkoformátových snímků Jana Hodače (vlevo) se stal světoznámý fotograf, čestný občan města Lovosice Antonín Kratochvíl.

Vložil Hana Mildová

Fotogalerie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

Kam dnes na oběd

Drůbeží vývar s masem a domácími nudlemi  
Kuřecí steak marinovaný v jogurtu ,zeleninové hranolky,mátový dip 129 Kč
Steak z krkovice s restovanými žampiony, šťouchané brambory 99 Kč
Vepřová játra na cibulce, americké brambory, tatarská omáčka 99 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí