Litoměřice-info.cz  >  Kalendář akcí
pdf print

„JAK BEZPEČNÝ JE SVĚT, VE KTERÉM ŽIJEME“ - BESEDA s Gen. Ing. Andorem Sandorem

„JAK BEZPEČNÝ JE SVĚT, VE KTERÉM ŽIJEME“ -  BESEDA s Gen. Ing. Andorem Sandorem

GPS: 50°32'11.749"N, 14°7'44.122"E

Datum konání: 18.10.2018

Začátek: 18:00

Konec: 19:30

Vzdálenost od centra: 0.33 km

Bod zájmu: Kultura, Zábava
Praktické informace:
Vstupné: 70,-

Web: https://www.mkz-ltm.cz/dumku…
E-mail: recepce@mkz-ltm.cz
Telefon: +420416732805
Adresa: Dům kultury, Na Valech 2028, 412 01 Litoměřice
Zdroj: https://www.mkz-ltm.cz

 

Hradní sál

BESEDA s Gen. Ing. Andorem Sandorem na téma:

„JAK BEZPEČNÝ JE SVĚT, VE KTERÉM ŽIJEME“

Gen. Ing. Andor Šándor – beseda a autogramiáda knih, 18. října 2018, Hradní sál Kulturního a konferenčního centra v Litoměřicích, v 18.00


Generál Ing. Andor Šándor, bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní poradce je známý především z médií, kam je často a pravidelně zván, jako špičkový odborník, se schopností analyzovat mezinárodně bezpečnostní problematiku. Média, a to jak naše, tak i zahraniční, jej také často oslovují s písemnými reakcemi, je autorem mnoha odborných prací na téma bezpečnost.

Předává své znalosti a zkušenosti rovněž jako lektor mladší generaci a dalším zájemcům na přednáškách, nebo besedách. Přednášel mimo jiné na Oxford University, University of New York in Prague, Prague Security Study Institute, VŠE v Praze, či na Univerzitě Karlově. Účastnil se také konferencí o krizovém řízení (T-Soft, Tovek a další). Nevyhýbá se ani dalším místům u nás, kam je zván různými institucemi.

Působil v nejvyšším velení Československé armády, poté byl v letech 2001 - 2002 šéfem české vojenské špionáže. Pracoval také jako náčelník odboru vojenské diplomacie a zahraničních vztahů Vojenské zpravodajské služby ČR a jako vojenský přidělenec, na našem velvyslanectví v Londýně.

Znalosti a kontakty, poté, využil v soukromé praxi, jako bezpečnostní poradce.

Ing. Andor Šándor je brigádní generál v záloze, který studoval bezpečnostní politiku

jak v Československu, na Vojenském gymnáziu Jana Žižky z Trocnova, v Moravské Třebové, tak na Vysoké vojenské škole pozemního vojska Ludvíka Svobody, ve Vyškově, později studoval též v USA, v Kalifornii a dále pak v Itálii, ve Škole obranných studií NATO, v Římě.

Ve vojenské hierarchii to dotáhl na nejvyšší post a stal se uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorizmu a krizový management.

Působí dnes, když ho vidíte, jako politik, kterého byste možná rádi volili. Jako muž, co umí odpovídat na otázky.

Byl v životě velitelem pěší roty, učitelem angličtiny, vojenským diplomatem, podšéfem a šéfem vojenské rozvědky – v otázkách ozbrojených sil a politiky se skvěle vyzná dodnes.

Neztratil se ani ve filmovém průmyslu – v roli poradce, se účastnil natáčení seriálu Kriminálka Staré Město II.

Knižně vyšly jeho paměti Čeká nás pohroma?, které nesou podtitul - životní příběh generála tajné služby. Paměti nejsou jen běžnými memoáry, s popisem vlastního života, od dětství až do moudrosti let. Gen. Ing. Šándor své vzpomínky zpestřuje ostrými úvahami, historickými obrazy, někdy až ironickými komentáři a výhledy do možná dost nebezpečné budoucnosti.

Tuto knihu, společně s knihou Jak přežít nejen teroristický útok, si budou moci zájemci koupit po besedě, na kterou naváže také autogramiáda.

I přes velké vytížení a zaneprázdněnost, se podařilo domluvit s panem generálem Ing. Andorem Šándorem, mimořádně besedu, která se uskuteční ve čtvrtek, 18. října 2018, v 18.00,

v Hradním sále Kulturního a konferenčního centra v Litoměřicích, vstupné 70,- Kč.

 

Všichni jste na tuto akci srdečně zváni!

 

 

(podle podkladů Gen. Ing. Andora Šándora, zpracovala Bc. Anna Holubová, září 2018)

Mapa

Načítám mapu…

Kam dnes na oběd

HUSÍ ROLÁDA s žemlovo-játrovou nádivkou, pečenou kořenovou zeleninou, bramborovým pyré a salátkem149 Kč
GULÁŠOVÁ POLÉVKA30 Kč
Mufloní roláda s bramborovou kaší99 Kč
Kulajda30 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu