Litoměřice-info.cz  >  Kalendář akcí
pdf print

Radomil Uhlíř & MCH3

Radomil Uhlíř & MCH3

GPS: 50°31'54.955"N, 14°8'35.257"E

Datum konání: 27.01.2018

Začátek: 20:00

Konec: 22:00

Vzdálenost od centra: 0.85 km

Bod zájmu: Koncert, Kultura

Web: www.modryznebe.cz
E-mail: nebe@karneval.cz
Telefon: +420602441386
Adresa: Hospoda u letního kina - Střelecký ostrov

Radomil Uhlíř čte, recituje, zpívá a promítá své obrazy.
To vše za hudebního doprovodu Mikoláše Chadimy a jeho tria.

Radomil Uhlíř
Radomil Uhlíř, herec, scénárista, básník a malíř surrealisticko-dadaistických vizí, zpěvák a charismatický vypravěč zenových vtipů  je na tuzemské scéně postavou vskutku impozantní, a to nejen díky svým dvěma metrákům živé váhy a dvěma metrům výšky. Zpíval ve skupinách Ultrapunk, Ženy a Dvouletá fáma, společně s Jaroslavem Duškem zakládal divadlo Vizita, jako herec vytvořil několik desítek menších, zato však nezapomenutelných filmových rolí (Kouř, Pražská pětka, …a bude hůř, atd.).
V 90. letech založil improvizační freejazzovou hudební formaci Kvartet dr. Konopného, se kterou sporadicky vystupuje dodnes.
Od roku 2013 vystupuje Radomil Uhlíř pravidelně s Mikolášem Chadimou a trombonistou Janem Jiruchou. Uhlíř ve svém vokálním projevu vyluzuje nejroztodivnější zvuky a skřeky, které prokládá přednesem vlastních textů, oplývajících specifickým a nezaměnitelným humorem, jemnou melancholií i latentním optimismem.
Více v rozhovoru s Radomilem Uhlířem http://www.rozhlas.cz/archiv/zamikrofonem/_zprava/hudba-je-jazyk-tela-rika-radomil-uhlir--1638544.

Mikoláš Chadima saxofonista, zpěvák, kytarista, skladatel, textař a publicista je považován za jednoho z „otců“ české alternativní scény a vůbec za jednu z nejdůležitějších postav tuzemské nonkonformní hudby od 70. let minulého století prakticky do současnosti. Do širšího povědomí se prosadil ve druhé polovině 70. let vystoupeními na Pražských jazzových dnech jako člen kapel Elektrobus, The Rock & Jokes Extempore Band Jé Jé Neduhy od něhož skupinu v roce 1978 převzal a dále kultovního „improvising“ souboru Kilhets.

Po několika úspěšných letech s Extempore Chadima roku 1981 propůjčený název Jé Jé Neduhovi vrátil a v roce 1982 založil skupinu MCH Band. Téměř současně však byl zveřejněn jeho podpis Charty 77 a během necelých dvou let ukončil legální vystupování, což trvalo prakticky až do začátku roku 1989. Kapela vystupovala jen sporadicky buď na cizí “papíry”, nebo na privátních akcích pod různými krycími názvy. 
Normálně pracovat mohl znovu začít až po listopadu 1989. V roce 1990 odešel na „volnou nohu“, a od té doby s MCH Bandem absolvoval dlouhou řadu úspěšných koncertů v ČR i v zahraničí. V současnosti vystupuje mimo MCH Bandu s “ekonomickým” vedlejším projektem MCH3 (Trio), s Radomilem Uhlířem, v česko-slovenském projektu XAFOO s Juliusem Fujakem, s kytaristou Pavlem Richtrem, různými improvizačními seskupeními. V rámci projektu oslav 40. let založení Extempore oživil jeden ze svých starých extemporálních  programů pod názvem The Ex Extempore Members Play The City. Více  na www.mchband.cz.

Mapa

Načítám mapu…

Kam dnes na oběd

Kuřecí vývar s játrovými knedlíčky30 Kč
Králičí stehna po Burgundsku s bramborou kaší99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu