Litoměřice-info.cz  >  Kalendář akcí
pdf print

KAREL PROŠEK –„Krajina v proměnách světla“

KAREL PROŠEK –„Krajina v proměnách světla“

GPS: 50°32'28.612"N, 14°8'39.158"E

Datum konání: 29.06.2017 – 31.08.2017, denně

Začátek: 08:00

Konec: 17:00

Vzdálenost od centra: 1.20 km

Bod zájmu: Výstava

Web: www.e-fotosoutez.cz/
E-mail: hermann.petr@seznam.cz
Telefon: +420000000000
Adresa: Městská nemocnice v Litoměřicích, Žitenická 2084, 412 01 Litoměřice

Ve Fotogalerii v nemocnici si je možné prohlédnout výstavu fotografa Karla Proška s názvem Krajina v proměnách světla. Galerie je umístěna ve vstupní hale Městské nemocnice v Litoměřicích a je přístupná volně.

 

KAREL PROŠEK –„Krajina v proměnách světla“
__________________________________________________________
(* 1947, Teplice ,  žije a tvoří v Jenčicích  u Třebenic)

Jeho doménou je především klasická černobílá fotografie.  Se vším všudy, co k tomu patří.  Film, zvětšovák, vývojky, ustalovač, fotoleštička… Se svou ‚Japonkou‘ – středoformátovou Mamyiou 645  se nejraději  toulá krajinou milovaného Českého středohoří,  inspirují ho ale i jiné motivy.  V Litoměřicích vystavuje poprvé.

__________________________________________________________
 

O fotografický proces  se poprvé začal zajímat, když mu bylo asi deset.  „Do roka mě to přešlo,“  říká a dodává, že  návrat po deseti letech už byl trvalejší - s hlubším zájmem,  s dospělejším přístupem.  Vstoupil do tehdejšího fotoklubu ZK Bonex Teplice, s nímž pak spojil svůj další fotografický růst.   Účastnil se společných akcí jako např. v Mapovém okruhu Josefa Sudka,  řady klubových výstav i  různých fotografických a kulturních akcí na Teplicku.  Dlouhou  historii fotoklubu přerušil  prodej  budovy závodního klubu. 

„Ironií je, že můj táta byl u jeho zrodu a  já u konce jeho činnosti  - jako poslední formální předseda klubu.  Byť jsme se ještě nějakou dobu scházeli v omezeném počtu a prezentovali  se jako volné sdružení fotografů,  nebyli jsme už nikde registrováni,“  konstatuje Karel Prošek. 

S přestěhováním se na Litoměřicko , do Jenčic  s tvůrčí fotografii nepřestal,  jeho aktivity se ale soustředily  jen na Photoextract -  webovou fotogalerii, ve které se prezentují  hobby fotografové z celé republiky.  Posléze dal na radu přátel a známých z volného sdružení FotoporoT  z Litoměřic  a usoudil,  že „ukázat dobrou fotku na papíře je lepší než jen na monitoru  počítače  (nebo ji mít jen zastrčenou někde v šuplíku, na harddisku, flešce, apod.)  

„Naše seznámení předurčilo běh věcí až do dnešního stavu, tedy až k této výstavě.  Nabízím Vám ji teď ke zhlédnutí,“  zve na svou výstavu, kterou nazval  „Krajina v proměnách světla“, fotograf Karel Prošek.

(mz)

Mapa

Načítám mapu…

Kam dnes na oběd

Čevabčiči s hořčicí a cibulkou ,vařené brambory 123 Kč
Moravský vrabec se zelím a houskovými knedlíky 139 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu