Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Kalendář akcí

print pdf

Sametová noc

Sametová noc

GPS: 50°32'28.954"N, 14°7'32.473"E

Datum konání: 16.06.2017

Začátek: 19:00

Konec: 21:00

Bod zájmu: Kultura, Zábava
Praktické informace:
Vstupné: v doprodeji 380, 350, 300, 270,- Kč. Doprodej zahájen 5.5. Platžnost rezervace 10 dní. Poslední možnost rezervace 6.6.DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ.

Web: www.mkz-ltm.cz/divad…
E-mail: divadlo@mkz-ltm.cz
Telefon: +420416732066
Adresa: Divadlo K. H. Máchy, Máchovy schody 3, 412 01 Litoměřice
Zdroj: www.mkz-ltm.cz

Sametová noc je hra o moci. O tom, co všechno je člověk ochoten a schopen udělat, aby ji získal. O lidech, kteří považují svědomí za zbytečnou přítěž a přesvědčení je jenom nástrojem k dosažení osobních cílů. Hra o touze ovládat životy jiných. Tito lidé využijí jakýkoli režim a přitom mu nevěří, je jim jedno, jaké ideologii slouží, protože slouží sami sobě. Bojí se jenom jednoho – že o svou moc přijdou, a proto udělají vše, aby ji neztratili.

Česky

Divadlo v Řeznické Praha

Sametová noc

Valeria Schulczová, Roman Olekšák„Koho revoluce nakonec zničí a komu dá moc a za jakou cenu?”

Existují lidé posedlí mocí – opájí je, uspokojuje, dává jim smysl života. Žijí mezi námi a jsou připraveni vždy a na všechno.

Sametová noc je hra o moci. O  tom, co všechno je člověk ochoten a schopen udělat, aby ji získal. O lidech, kteří považují svědomí za zbytečnou přítěž a přesvědčení je jenom nástrojem k dosažení osobních cílů. Hra o touze ovládat životy jiných. Tito lidé využijí jakýkoli režim a přitom mu nevěří, je jim jedno, jaké ideologii slouží, protože slouží sami sobě. Bojí se jenom jednoho – že o svou moc přijdou, a proto udělají vše, aby ji neztratili. Je listopad 1989, první týden sametové revoluce, nikdo zatím netuší, jak vše dopadne. Doktor, zasloužilý papaláš, slaví právě narozeniny, ale vlivem událostí na oslavu nikdo nepřijde, přitom se sem hosté dříve doslova hrnuli. Přijde jen doktorova milenka, mladá sestřička, naivní a plná ideálů o lepších zítřcích. Chce po doktorovi, aby se rozvedl, jenže ten by tak ztratil svůj vliv a kontakty, jež má přes manželku, jejíž otec je velké zvíře, vysoký funkcionář strany. Další postavou je průměrný doktor, řiťolezec a převlékač kabátů, ještě před týdnem aktivní člen strany, nyní člen revolučního výboru, který přijde svého nadřízeného požádat o odstoupení z funkce. Jediná sestřička se nehodí do této vypočítavé partie ostatních a postupně prochází velkou deziluzí. Mezi čtyřmi postavami se postupně rozvíjí „noc dlouhých nožů“ nastavující zrcadlo listopadovým událostem. Brilantní dialogy protkané cynickým humorem, jenž dokáže přesně zasáhnout svůj cíl.

hrají


Naďa Morávková
Zuzana Slavíková

Majda Zubková
Veronika Khek Kubařová / Anna Kulovaná

Petr Morávek
Miroslav Etzler

Michal Bureš
Jan Plouhar

 


délka představení: 1 hodina 30 minut

česká premiéra: 28. 2. 2017

Mapa

Načítám mapu…

Kam dnes na oběd

Kuře po baskitsku, jasmínová rýže 99 Kč
Vepř. kapsa plněná balkánským sýrem a olivami, amer.brambory 99 Kč
Slepičí prso po srbsku,rýže 89 Kč
Hovězí vývar s játrovými knedlíčky  

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí