Litoměřice

Turistický a informační portál

vyberte jazyk

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu

Litoměřice-info.cz  >  Tipy na výlety po okolí

print pdf

Rozhledna Hořidla

Rozhledna Hořidla

Určeno pro: Rodina, skupina, Menší děti s doprovodem, Senior, Výletník, běžný turista, Zdatný turista, aktivní, Sportovec, Školní kolektiv, Zahraniční turista

Jak: pěšky, na kole, autem

GPS: 50°32'26.291"N, 14°16'3.650"E

Bod zájmu:
Praktické informace:
Volně přístupná

Hořidla je rozhledna nacházející se na stejnojmenném pískovcovém vrchu s tělesem znělce, kóta 371 m n.m. jihozápadně od obce Chotiněves.

Výstavbu rozhledny provedla společnost Atlas Steel za finančního přispění Ministerstva financí a obce Chotiněves. Slavnostní otevření proběhlo 16.12.2008. Celková výška rozhledny je 14 metrů, vyhlídková plošina je ve výšce 13 m, vede na ni 67 schodů.

Na rozhlednu je možný pouze pěší přístup po polních a lesních cestách. A to od silnice Třebutičky-Encovany, odbočka vlevo u křížku, popřípadě přímo z Chotiněvse či Jištěrp. Nejbližší železniční stanice jsou Horní Řepčice (cca 3 km vzdálené). Rozhledna je volně přístupná po celý rok.

Z rozhledny lze vidět řadu vrcholů Českého středohoří, Sedlo (726 m n.m., nejvyšší vrch Verneřického středohoří, Ronov (Ralská pahorkatina), Vlhošť (Ralská pahorkatina), Radobýl, Lovoš či hora Říp.

Mapa

Načítám mapu…

Kam dnes na oběd

Svíčková na smetaně, houskové knedlíky,brusinky 105 Kč
Smažené žampiony, vařené brambory, tatarská omáčka 85 Kč

Nepřehlédněte

Vypnout obrázek na pozadí