Litoměřice-info.cz  >  Kalendář akcí
pdf print

Mandaly, Milovan Ahinsa Sutrisno

Mandaly, Milovan Ahinsa Sutrisno

GPS: 0°0'0.000"N, 0°0'0.000"E

Datum konání: 01.06.2020 – 30.08.2020

Začátek: 08:00

Konec: 18:00

Bod zájmu: Ostatní
Praktické informace:

Cena: zdarma

Web: www.knihovnalitomeri…
E-mail: info@knihovnalitomerice.cz
Telefon: +420416732453
Zdroj: www.knihovnalitomeri…

(*1980, Rembang, Jáva, Indonésie)


Studoval design a vizuální komunikaci na prestižním Indonéském Institutu umění v Yogyakartě na Fakultě výtvarných umění. V současné době žije v Česku a pracuje jako grafik. Specializuje se na tvorbu firemních vizuálních stylů, katalogů a dalších propagačních materiálů včetně webových stránek.


Tvorba mandal vychází ze stále živé hinduistické tradice, která je podstatou Javánské filozofie Kejawen. Existuje v konceptu cakra manggilingan, kde představuje význam  „život je jako spřádací kolo” s poukazem na cyklus času v tradičním duchovním kalendáři . Mandala je koncept života a stvoření, začíná středem, z něhož vyzařují ornamenty a vzor se postupně zvětšuje. Chrám Borobudur (Střední Jáva) je příkladem trojrozměrné mandaly.  Centrem zájmu je nalezení rovnováhy, proporce a symetrie. Symbolizuje začátek cesty každého člověka k poznání, moudrosti a osvícení. 


Zpočátku to bylo náboženské umění, později se promítlo i v moderní praxi zdraví a krásy. Samotná tvorba mandaly se stává meditativní, intuitivní, nastoluje léčivé vzorce, které lidem pomáhají najít sama sebe jako bod mikrokosmu v obrovském vesmíru.


Autor ve svém díle propojuje základní formu mandaly vycházející z hinduistické tradice s užitým uměním a moderním hlediskem designu a vytváří „novou“ krásu v původním pojetí rotace a cykličnosti života. Geometrické vzory a spirituální symbolika zde působí jako meditační cvičení,  modlitba a svaté požehnání, vše v jednom.

Mapa

Načítám mapu…

Kam dnes na oběd

SMAŽENÉ KUŘECÍ ŘÍZEČKY v česnekovém těstíčku s bramborovým salátem s okurkou, zálivkou a citrónem149 Kč
LISTOVÝ SALÁT S ROASTBEEFEM s koriandrovou majonézou, dijonskou hořčicí a bílou ředkví129 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu