Litoměřice-info.cz  >  Kalendář akcí
pdf print

Romantismus není jen romantika aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému

Romantismus není jen romantika aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému

GPS: 50°31'58.832"N, 14°7'54.106"E

Datum konání: 18.12.2019

Začátek: 08:30

Konec: 11:30

Obvyklá doba trvání: 2 hod

Vzdálenost od centra: 0.12 km

Bod zájmu: Kultura, Zábava
Praktické informace:
Vstupné: Pořad Romantismus není jen romantika aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému přitažlivou formou doplňuje výuku Českého jazyka a literatury v souladu s učebními osnovami. Mezi jednotlivými ukázkami se studenti formou volnějších moderátorských vstupů v krátkosti seznámí s životem autorů či původem jednotlivých literárních a divadelních děl. Způsob komunikace s publikem přizpůsobujeme přítomné věkové skupině tak, aby představení bylo zábavné pro žáky druhého stupně základních škol i pro středoškoláky.

Web: https://www.mkz-ltm.cz/divad…
E-mail: divadlo@mkz-ltm.cz
Telefon: +420416732066
Adresa: Divadlo K. H. Máchy, Máchovy schody 3, 412 01 Litoměřice
Zdroj: https://www.mkz-ltm.cz

Pořad Romantismus není jen romantika aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému přitažlivou formou doplňuje výuku Českého jazyka a literatury v souladu s učebními osnovami. Mezi jednotlivými ukázkami se studenti formou volnějších moderátorských vstupů v krátkosti seznámí s životem autorů či původem jednotlivých literárních a divadelních děl. Způsob komunikace s publikem přizpůsobujeme přítomné věkové skupině tak, aby představení bylo zábavné pro žáky druhého stupně základních škol i pro středoškoláky..

Divadélko pro školy Hradec Králové.

Divadelní představení Romantismus není jen romantika aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému je souborem několika ukázek z tvorby nejslavnějších představitelů evropského romantismu. V šedesáti minutách prostřednictvím scének a osobitého humoru zkušené herecké dvojice přiblížíme mladým divákům známá literární a dramatická díla, také život předních romantických autorů, jejich vliv na vývoj světové literatury a divadelní tvorby.

Představení začíná dramatizací z knihy Utrpení mladého Werthera od Johanna Wolfganga Goetha, jako ukázka německého preromantismu. Sehrajeme dialog Alberta a Werthera, který marně usiluje o lásku krásné slečny Lotty z publika.

Po té se podíváme do Anglie, představíme divákům lorda Byrona, nejen jako autora kultovní Childe-Haroldovy pouti. Ruský romantismus přiblížíme krátce na verších z románu Evžen Oněgin od Alexandera Sergejeviče Puškina, následně ukázkou z divadelní hry Ženitba od Nikolaje Vasiljeviče Gogola, jehož výřečný Kočkarev se pokouší oženit svého přítele Podkolatova. Z francouzské romantické tvorby se zaměříme na román Chrám matky Boží v Paříži od Victora Huga a s malou pomocí diváků zahrajeme soudní přelíčení s Quasimodem, který se pokusil unést krásnou Esmeraldu. V pořadu samozřejmě nesmí chybět Karel Hynek Mácha a jeho slavný Máj, pro srovnání se zámořskou dobovou tvorbou nám poslouží Edgar Allan Poe a jeho báseň Havran.

Představení vrcholí úryvkem ze slavné komedie Noc na Karlštejně od Jaroslava Vrchlického. Císařovna převlečená za panoše a situační komika pramenící z pověstného zákazu přítomnosti žen na Karlštejně si nachází sympatie i u nové generace diváků, obzvláště pokud se publikum stává obětí našich improvizací.

Délka vystoupení: cca 60 minut
Scénář: Michal Moravec, Vít Troníček
Režie: Karel Morávek j.h.
Scéna a kostýmy: Miluše Kutová
Odborná spolupráce: PaeDr. Jaroslava Valášková
Produkce: Iveta Moravcová

OD 8:30 - Pro 5.-9.ročníky základních škol

OD 10:30 Pro střední školy – rozšířená verze

Cena představení: 100 Kč.

 

 

Mapa

Načítám mapu…

Kam dnes na oběd

200g Kuřecí prso marinované v bylinkách servírované se šťouchaným bramborem ( A 1 )185 Kč
350g Vepřová kotleta ,,Texas" servírovaná s farmářskými bramborami a jalapeňos omáčkou ( A 1,7 )255 Kč
MÍCHANÝ ZELENINOVÝ SALÁT s kuřecími stripsy v sezamové strouhance, vinaigrette dresinkem a citronem119 Kč
SMETANOVÁ POLÉVKA Z BĚLOMASÝCH RYB39 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu