Litoměřice-info.cz  >  Kalendář akcí
pdf print

PAGANINI a DVOŘÁK - EXCELENTNĚ SPOLU

PAGANINI a DVOŘÁK - EXCELENTNĚ SPOLU

GPS: 50°31'58.832"N, 14°7'54.106"E

Datum konání: 05.11.2019

Začátek: 19:00

Konec: 22:00

Obvyklá doba trvání: 2 hod

Vzdálenost od centra: 0.12 km

Bod zájmu: Kultura, Zábava
Praktické informace:
Vstupné: Mezinárodně uznávaný švédský klavírista Carl Petersson a mexický houslového virtuóz Adolfa Alejo. Excelují zde s programem plným temperamentních skladeb, jako jsou houslová sóla od legendárního houslového génia Niccolo Paganiniho, i nejznámějších skladeb od celosvětově považovaného českého skladatele Antonína Dvořáka.

Web: https://www.mkz-ltm.cz/divad…
E-mail: divadlo@mkz-ltm.cz
Telefon: +420416732066
Adresa: Divadlo K. H. Máchy, Máchovy schody 3, 412 01 Litoměřice
Zdroj: https://www.mkz-ltm.cz

Mezinárodně uznávaný švédský klavírista Carl Petersson a mexický houslového virtuóz Adolfa Alejo. Excelují zde s programem plným temperamentních skladeb, jako jsou houslová sóla od legendárního houslového génia Niccolo Paganiniho, i nejznámějších skladeb od celosvětově považovaného českého skladatele Antonína Dvořáka..

Carl PETERSSON, klavír (Švédsko) - Adolfo ALEJO, houslový virtuóz (Mexiko).


PAGANINI a DVOŘÁK - EXCELENTNĚ SPOLU

Carl PETERSSON, klavír (Švédsko)   -   Adolfo ALEJO, houslový virtuóz (Mexiko)

Slavnostní koncert k výročí 101 let od vzniku čs. státu



Mezinárodně uznávaný švédský klavírista Carl Petersson přijíždí každoročně v rámci svého koncertního turné do České republiky, kterou si mimořádně oblíbil. Letos sebou pozval svého kolegu - mexického houslového virtuóze Adolfa Alejo. Excelují zde s programem plným temperamentních skladeb, jako jsou houslová sóla od legendárního houslového génia Niccolo Paganiniho, i nejznámějších skladeb od celosvětově považovaného českého skladatele Antonína Dvořáka. Zazní skladby jako je Largo z Novosvětské symfonie, Slovanské tance, Humoreska, Když mě stará matka - prostě zazní hudba blízká našim srdcím. Dále nás potěší světové skladby N.Paganiniho jako La Campanella, Caprice, také  Maďarská Rapsodie od F.Liszta i nádherná a nejznámější Beethovenova skladba Pro Elišku, jak jsme ji jistě ještě zahrát neslyšeli, a další krásné melodie. Díky temperamentu a velké citlivosti těchto obou mladých hudebníků se stávají v jejich podání klasické skladby ještě něčím navíc - nesmírně zaujmou, dojmou, potěší - a nenechají nás chladnými.  Slovem provází a svou velmi pěknou češtinou slavné skladatele a jejich hudbu přibližuje klavírista Carl Petersson.


www.carlpetersson.com     

        

Mapa

Načítám mapu…

Kam dnes na oběd

SMAŽENÝ TELECÍ ŘÍZEK s Bavorským salátem s citrónem149 Kč
LISTOVÝ SALÁT S ROASTBEEFEM s koriandrovou majonézou, dijonskou hořčicí a bílou ředkví129 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu