Litoměřice-info.cz  >  Kalendář akcí
pdf print

Otevřené sklepy Českého středohoří

Otevřené sklepy Českého středohoří

GPS: 50°44'17.496184570803166"N, 13°29'28.359375"E

Datum konání: 31.08.2019

Začátek: 09:00

Konec: 20:00

Vzdálenost od centra: 50.56 km

Bod zájmu: Ostatní
Praktické informace:
Za částku 260 Kč startovné zahrnuje skleničku, několik žetonů, nosičku na skleničku, mapu, vodu, celodenní jízdenky na dva vínobusy mezi vinařstvími a palubní lístky na žernosecký přívoz.
Degustace u vinařů je za žetonky, které budou k dostání na všech pokladnách.

Web: https://www.stredohori.cz/ak…
E-mail: michal.za@seznam.cz
Adresa: Velké Žernoseky, Žalhostice, Litoměřice, Třebívlice, Lovosice
Zdroj: https://www.stredohori.cz/ak…

Vína ochutnáte přímo ve vinařském sklepě, a to jak z malého vinařství tradičního směru, tak většího velmi moderně zařízeného. Připravena budou moderní vína i vína nefiltrovaná připravována tradiční technologií a typické odrůdy pro naší oblast.

Start:

Hlavní pokladna a ústředí akce je na návsi ve Velkých Žernosekách a vinaři se na vás těší mezi 9. – 20. hodinou. V uvedený čas můžete startovat nejen z Velkých Žernosek. Dalšími startovními body budou: vlaková zastávka Lovosice město, Vinařství Pod Radobýlem, Vinařství sv. Tomáše, Vinařství Johann W v Třebívlicích a nově také Klášterní vinné sklepy Litoměřice - Dominikánská ulice.

Startovné:

Za částku 260 Kč startovné zahrnuje skleničku, několik žetonů, nosičku na skleničku, mapu, vodu, celodenní jízdenky na dva vínobusy mezi vinařstvími a palubní lístky na žernosecký přívoz.
Degustace u vinařů je za žetonky, které budou k dostání na všech pokladnách.

Chystaná vinařství:

Žernosecké vinařství, Vinařství sv. Tomáše, Vinařství Porta Bohemica, Žernosecké vinařství s.r.o., Klášterní vinné sklepy Litoměřice, Johann W – zámecké vinařství Třebívlice, Víno Hrabkovský, Rodinné vinařství Mikulenkovi, Vinum Celebratum, nanovinařství Charlie a vinařství Antonín Hrabkovský mladší.

Doprava:

K cestě na akci doporučujeme využít vlak. Cesta mezi vinaři přímo navazuje na několik železničních tratí.

- koridor Praha - Děčín - levý břeh Labe - vystupte na zastávce Lovosice - město, zde bude pokladna, informace a zastávka vínobusu, případně na zastávce Malé Žernoseky a odtud přes vinice do Vinařství sv. Tomáše, případně na přívoz

- železniční trať Litoměřice - Děčín - pravý břeh Labe - vystupte v zastávce Velké Žernoseky, odtud je to pár kroků do Vinařství pod Radobýlem, odkud vás po ochutnávce vezme vínobus do Velkých Žernosek nebo Litoměřic. Možné je využít také trať Česká Lípa - Lovosice - vystupte na zastávce Žalhostice, odtud opět do Vinařství pod Radobýlem. Případně vystupte v Litoměřicích, od Horního nádraží sejděte do ulice Velká Dominikánská na první ochutnávku a start.

Speciální autobusová doprava pro účastníky akce bude fungovat kyvadlově pomocí vínobusů:

První vínobus na trase Malé Žernoseky náves - Lovosice železniční zastávka Lovosice město - Lovosice nádraží - Třebívlice vinařství. Tento vínobus bude jezdit v 15 minutových intervalech.

Druhý vínobus na trase Velké Žernoseky náves - Velké Žernoseky žel. zastávka - Žalhostice Vinařství pod Radobýlem - Mírové náměstí Litoměřice. Jízdní řád tohoto busu je po 30 minutových intervalech.

Přesný jízdní řád je ke stažení nebo bude součástí brožury, kterou dostanete na místě.

Občerstvení:

Naprostá většina vinařů chystá pro své milé návštěvníky pochoutky. Od chlebů se sádlem nebo škvarkovou pomazánkou, přes polévky, grilované speciality až po několika chodová menu. Svačinu není třeba chystat.Další možnost občerstvení bude na návsi ve Velkých Žernosekách a v kiosku u přívozu.

Veškeré informace získáte na tel.: 777185788

Mapa

Načítám mapu…

Fotogalerie

foto

Kam dnes na oběd

Dozlatova pečené kuřecí stehno na másle s karotkou,bramborová kaše 115 Kč
Hovězí na houbách,rýže 139 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu