Litoměřice-info.cz  >  Atraktivity
pdf print

LITHO LITO

LITHO LITO

Určeno pro: Hendikepovaný, Rodina, skupina, Menší děti s doprovodem, Senior, Výletník, běžný turista, Zdatný turista, aktivní, Sportovec, Školní kolektiv, Zahraniční turista

Jak: pěšky, na kole, autem, autobusem, vlakem

GPS: 50°32'3.082"N, 14°7'52.501"E

Vzdálenost od centra: 0.03 km


Praktické informace:
https://www.facebook.com/litholito/

Web: litholito.com
E-mail: litholitoinfo@gmail.com
Telefon: +420606875606
Adresa: Jezuitská 241/12a, 412 01 Litoměřice

Litografická dílna se nachází v domě zvaném Gotické dvojče, v památkově chráněné zóně historického jádra Litoměřic. Gotické dvojče  ̶  Dům umění© je jedním z nejstarších dochovaných domů ve městě, tento pozdně gotický dům z konce 15. století má klenuté stropy v místnostech LITHO LITO, v přízemí a unikátní roubenou místnost v patře, nyní v jednom ze sídel Severočeské galerie výtvarného umění. Litoměřice ‒ toto severočeské město leží na soutoku řek Labe a Ohře, na úpatí kopců Českého středohoří ‒ Porty Bohemicy = Brány do Čech, mezi Prahou a Drážďany. Můžete sem přijet autem (po dálnici), autobusem či vlakem, cesta trvá 1 hodinu z Prahy, tak i z Drážďan.

Cílem dílny je chránit a šířit naše národní kulturní dědictví ‒ grafickou techniku kamenotisku, kterou roku 1796 vynalezl Alois Senefelder (žil v Praze). V této jedinečné technice experimentovat a přesahovat do dalších uměleckých médií, včetně těch současných.

Dílna každoročně pořádá OPEN STUDIA = ukázky pro veřejnost, workshopy, rezidence, rodinný kulturní program. V roce 2019 mezinárodní sympozium LITHO SYMPO '19. O událostech se můžete dozvědět na webu a facebooku dílny.

Mapa

Načítám mapu…

Kam dnes na oběd

MÍCHANÝ LISTOVÝ SALÁT SE ZELENINOU kuřecím / flank steakem / sušeným prošutem / hermelínem, Dresinky139 Kč
KRÉM Z MEDVĚDÍHO ČESNEKU s uzeným lososem, bylinkovým olejem a máslovými krutony59 Kč

Je některý z podniků Váš, nebo chcete přidat svůj? Máte možnost ho zdarma zaregistrovat i aktualizovatJe toto Váš podnik? Aktualizujte ho!

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu